Коли президент Дональд Трамп "заморозив" іноземну допомогу на 90 днів, він стверджував, що такий радикальний крок необхідний для усунення марнотратства і блокування того, що він називає витратами, які не відповідають американським інтересам.
Експерти кажуть, що таке призупинення має набагато серйозніший наслідок: заохочення авторитарних лідерів. Мільярди, які США щорічно витрачають на іноземну допомогу — більше, ніж будь-яка інша країна, — це сотні грантів для організацій, які борються за демократію в авторитарних країнах по всьому світу, зазначає Джошуа Гудман, репортер з Латинської Америки.
"Скорочення фінансування цих важливих зусиль посилає неправильний сигнал диктатурам і підриває відважних людей, які борються за свободу. Ці конкретні інвестиції повинні бути не просто відновлені — вони повинні стати пріоритетними", — сказав Тор Халворссен, засновник нью-йоркської Фонду прав людини, який не отримує фінансування від уряду США.
Цього року Конгрес США виділив щонайменше 690 мільйонів доларів на продемократичні програми для протидії авторитарному правлінню у восьми країнах, які експерти вважають найменш вільними у світі: Білорусь, Китай, Куба, Іран, Нікарагуа, Північна Корея, Росія, Венесуела та Китай.
Хоча фінансування деяких програм, які відповідають зовнішній політиці Трампа "Америка понад усе", може відновитися, авторитарні лідери по всьому світу вже святкують і посилюють напади на своїх опонентів, вважає репортер.
Халворссен також додав, що, попри доцільність переоцінки програм, щоб переконатися, що гроші платників податків витрачаються з розумом, продемократичні програми є одними з найефективніших інструментів для просування інтересів США.
Проте опитування громадської думки постійно показують, що американці вважають, що США занадто щедро роздають гроші іноземним урядам, навіть якщо інші країни, такі як Норвегія та Швеція, жертвують набагато більше, а іноземна допомога становить менше ніж 1% від федерального бюджету.
Раніше президент України Володимир Зеленський під час брифінгу за підсумками зустрічі із президенткою Молдови Маєю Санду прокоментував інформацію щодо зупинення адміністрацією США на 90 днів зовнішньої допомоги. Він заявив, що військова допомога для нашої країни не зупинена.
Про те, "Як позначиться на Україні рішення Трампа призупинити видачу всіх федеральних грантів і позик — пояснення в цифрах" — розповіла редакторка відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва.