![Норвезькі F-35 перехопили російську бомбардувальну авіаційну групу на Крайній Півночі](https://thumbor.my.ua/-TUm72YGWxPKx3rHWKqcln8j8w4=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2F7df84bc6e5cad4d37020e0599d48ed48.jpg)
Норвезькі F-35 перехопили російську бомбардувальну авіаційну групу на Крайній Півночі
Два винищувачі F-35 Королівських ВПС Норвегії 4 лютого піднялись в повітря, коли два російські бомбардувальники Ту-95 у супроводі двох винищувачів Су-27 наблизились до повітряного простору НАТО на Крайній Півночі.
Про це йдеться у повідомленні Повітряного командування НАТО, повідомляє "Європейська правда".
Норвезькі пілоти F-35 швидко виявили і ідентифікували російські літаки, тримаючись на безпечній відстані, що дало їм змогу уважно стежити за їхнім пересуванням.
Передові можливості F-35 дозволили їм зібрати важливу інформацію і гарантувати, що російські літаки не порушать повітряний простір НАТО.
фото ВПС Норвегії.
"Наша місія швидкого реагування на Крайній Півночі важлива для нашої національної оборони і колективної безпеки НАТО.
Здатність до швидкого реагування забезпечує безпеку нашого повітряного простору і підкреслює силу наших союзницьких сил у підтриманні миру і стабільності", – заявив генерал-майор Ойвінд Ганнеруд, головнокомандувач ВПС Норвегії.
У Повітряному командуванні Альянсу зазначають, що такі перехоплення підкреслюють важливість місії НАТО з патрулювання повітряного простору.
Здатність виявляти, перехоплювати і відстежувати потенційні загрози має вирішальне значення для підтримання регіональної безпеки і стабільності.
Це передбачає постійну присутність і готовність винищувачів, які можуть бути підняті в повітря для реагування на потенційну втрату зв'язку, порушення повітряного простору або діяльність, яка не відповідає міжнародному авіаційному праву.
Патрулювання повітряного простору НАТО – це місія колективної оборони мирного часу, спрямована на забезпечення цілісності і безпеки повітряного простору Альянсу.
На Крайній Півночі і в Арктиці ця місія набуває особливого значення через унікальні географічні і геополітичні характеристики регіону.
"Поєднання військових інтересів, технологічного прогресу і кліматичних змін вказує на те, що Крайня Північ стає дедалі більш конкурентним регіоном, а мінливе середовище безпеки вимагатиме ретельної навігації.
НАТО продовжує готувати Альянс до викликів сьогодення і майбутнього задля розвитку і збереження вирішальної військової переваги НАТО, в тому числі в Арктичному регіоні", – дйться у повідомленні.
Винищувачі НАТО, які виконують місії повітряного патрулювання в країнах Балтії, впродовж 19-26 січня здійснили п'ять вильотів для виявлення і супроводу російських літаків, які порушують правила повітряного руху.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)