Що таке гостьовий шлюб в Україні та чи варто на нього погоджуватися
Що таке гостьовий шлюб в Україні та чи варто на нього погоджуватися

Що таке гостьовий шлюб в Україні та чи варто на нього погоджуватися

В Україні все більше людей відходять від звичних уявлень про шлюб та сім’ю, обираючи більш гнучкі та індивідуальні форми стосунків. Один з таких форматів — гостьовий шлюб.

Що означає гостьовий шлюб та чи варто на нього погоджуватись — читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Гостьовий шлюб: що це — свіжість стосунків чи уникнення відповідальності

Гостьовий шлюб — форма подружніх стосунків, за якої партнери офіційно перебувають у шлюбі, але живуть окремо. Вони можуть регулярно зустрічатися, підтримувати емоційний та фізичний зв’язок, але не проживають разом постійно та не ведуть спільного побуту.

Зараз дивляться

Пари можуть обирати гостьовий шлюб з різних причин, наприклад:

  • особисті вподобання — бажання зберегти особистий простір та незалежність;
  • побутова несумісність — бажання уникнути конфліктів, пов’язаних зі спільним проживанням;
  • професійні обов’язки — робота в різних містах чи країнах або часті відрядження.

Причиною вибору можуть бути й інші обставини, наприклад, необхідність догляду за родичами або наявність власного житла, яке не хочеться залишати.

Або може бути таке, що один із партнерів (або обоє) нещодавно закінчили складні травматичні стосунки й поки не готові до традиційної форми шлюбу.

Психологи кажуть, що наразі тенденція перебувати у шлюбі, проте жити окремо за власним бажанням зростає. Адже гостьовий шлюб дозволяє побудувати стосунки тим людям, хто через певні причини не може робити цього у традиційному форматі.

Переваги гостьового шлюбу:

  • збереження індивідуальності — кожен партнер має власний простір та час для себе;
  • підтримання романтичних стосунків — регулярні зустрічі допомагають уникнути рутини та зберегти свіжість почуттів;
  • мінімізація побутових конфліктів — відсутність спільного побуту зменшує кількість можливих сварок через домашні обов’язки.

Недоліки гостьового шлюбу:

  • відчуття самотності — у важкі моменти може не вистачати підтримки партнера, який би був поруч;
  • тиск суспільства — не все оточення розуміє та приймає таку форму стосунків, що може викликати додатковий стрес.
чи варто погоджуватися на гостьовий шлюб

Фото: pixabay

Також через відсутність традиційних сімейних ритуалів (наприклад, спільного побуту) може виникати відчуття, що стосунки не повністю реалізовані.

Психолог Наталія Шматко , вважається, що на взаємини пари впливає побут, і зазвичай саме він є причиною багатьох конфліктів у сім’ях. Проте коли люди проживають разом, вони бачать недоліки один одного й вчаться комунікувати, тобто бачити недоліки, усвідомлювати їх та приймати людину такою, якою вона є. Якщо спільного побуту немає, то партнери не бачать цих недоліків, підкреслює психолог. Тобто це може бути як плюсом, так і мінусом у стосунках.

Чи варто погоджуватися на гостьовий шлюб

Психологи кажуть, що вибирати гостьовий формат шлюбу чи ні є індивідуальним рішенням кожної пари.

Якщо люди вирішують тимчасово побути у таких стосунках, то важливо не затягнути цей період надовго. Також важливо враховувати власні потреби, очікування та готовність до такого формату.

Відкритість у спілкуванні та взаємна довіра є ключовими факторами для успішного гостьового шлюбу.

Проте чи підходить такий формат парам із дітьми, психологи не можуть дати конкретної відповіді. У дітей з 3 до 7 років закладаються основні установки, думки про себе та світ. Батьки є найбільш значущими фігурами для дитини, саме з них вона бере приклад.

За гостьового шлюбу у дитини немає постійного рольового прикладу. Тому найкращий варіант для дітей, на думку психологів, — це класична форма шлюбу, коли батьки живуть разом. Проте кожна пара ухвалює власне рішення залежно від ситуації.

Джерело матеріала
loader
loader