![Передчасний «мирний» саміт за участі РФ може не принести бажаних результатів для України - Сікорський](https://thumbor.my.ua/X9VoKkyO1YjTgF84KS57ucgn1j4=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F1336e5fcc16169fd01ce4ea12896975c.jpg)
Передчасний «мирний» саміт за участі РФ може не принести бажаних результатів для України - Сікорський
Про це сьогодні у Брюсселі під час зустрічі з журналістами заявив міністр закордонних справ головуючої в ЄС Польщі Радослав Сікорський, передає Укрінформ.
На запитання кореспондента Укрінформу щодо ставлення до наміру президента США Дональда Трампа долучитися до переговорів із російським диктатором для щонайшвидшого завершення війни в Україні глава польської дипломатії відповів: «Я вже висловлював скептичну думку щодо проведення передчасного саміту. Є два підходи для переговорів із важким партнером. Перший – коли ви «пробуєте воду» на нижчому рівні, - офіційних осіб або заступників міністрів, щоб побачити, чи є простір для погодження, і чи можна знайти рішення для «червоних ліній» обох сторін, - тоді керівники лише ухвалюють таку угоду. Інший підхід – це особиста дипломатія, коли ви обговорюєте угоду на зустрічі головних дієвих осіб. Обидва шляхи є легітимними, але ми маємо оцінювати лише їх результати», - зазначив Радослав Сікорський.
Він підкреслив, що питання щодо участі в переговорному процесі європейської сторони належить до компетенції високої представниці ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки, а також президента Європейської ради. Польське головування в ЄС відіграє у цьому лише допоміжну роль. Між тим, за словами міністра, участь України в усьому, що стосується України, має залишатися головним принципом будь-якого процесу мирного врегулювання.
Коментуючи на прохання журналістів ймовірний вплив на готовність сторін до переговорів поточної ситуації на лінії фронту, головний польський дипломат зауважив, - незважаючи на тактичні просування російських військ те, чого досяг Путін за три роки війни, є його повним провалом.
«Україна виграє на морі - російський флот з кожним місяцем зазнає дедалі більших обмежень у діях на морі. Удари українських дронів по російських нафтопереробних заводах видаються дуже успішними. Водночас Росія сплачує величезну ціну людьми та матеріалами за кожне селище, яке вони захоплюють. Якщо згадати первинні плани та цілі Путіна у цій війні, після трьох років ця ситуація є повною катастрофою для Росії. Тож нам (європейцям – ред.) потрібно дотримуватися курсу та переконати Путіна, що він помилився», - наголосив міністр закордонних справ Польщі.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо готовності Путіна до мирних переговорів, Радослав Сікорський наголосив, що головним є не сам факт участі російського диктатора у переговорах, а те, щоб в результаті цього процесу він забрався геть з території України.
«Я хочу не того, щоб він брав участь у переговорах, - я хочу, щоб він прибрався з України. Він може зробити це за п’ять хвилин. Якщо він цього не зробить, то постане перед міжнародним судом. Він не має жодної справи на території іншої країни-члена ООН. Але зручність (ситуації - ред.) для Путіна не є моїм занепокоєнням. Мене бентежить природа російського режиму та путінського контролю над Росією. За цих умов Путін може надати перевагу поганій війні перед добрим миром. Оскільки лише за продовження війни він почуватиметься значущим. Такою є природа всіх диктаторських режимів, що розв’язують війни», - підкреслив польський урядовець.
Як повідомлялося, від початку російського військового вторгнення Польща, разом з іншими країнами ЄС і НАТО, почала надавати Україні значну економічну, гуманітарну та військову допомогу. Громадяни Польщі відкрили свої домівки й серця для українських біженців, переважно, жінок і дітей, та дали прихисток більш ніж мільйону українських громадян. Нині на території Польщі створений головний логістичний хаб, через який Україна отримує до 90 відсотків від загального обсягу міжнародної військової та гуманітарної допомоги.
![loader](/files/images/preloader.gif)