Ви дізнаєтеся:
Люди, які народилися в Радянському Союзі, можуть мати дві дати народження: одна справжня, а інша — по паспорту. Главред зʼясував, навіщо в СРСР змінювали дати народження дітей у документах.
Портал Телеграф пише, що медичний персонал пологових будинків міг змінити дату народження немовляти, записавши її на кілька днів раніше або пізніше від реальної.
Насамперед до подібних маніпуляцій з документами вдавалися через те, що в радянський час існували чіткі плани щодо народжуваності.
Якщо ж в пологовому будинку не дотримувалися відповідних показників, тоді персонал ризикував отримати серйозні штрафи. На тлі цього працівники медичних установ вдавалися до маніпуляцій із датами народження, аби отримати необхідні показники у звітності.
Іноді дату народження змінювали у документах через те, що медичні працівники хотіли перекласти відповідальність за пологи на іншу бригаду лікарів. Наприклад, якщо дитина народжувалася наприкінці робочого дня, її спокійно записували на іншу зміну. Таким чином дата народження дитини зміщувалася на один день.
Нікому не секрет, що в сільській місцевості дітей могли народжувати вдома. Щоб зареєструвати дитину, батькам доводилося їхати в місто - звісно, не того самого дня. Так і виникала різниця.
Іноді батьки могли самостійно попросити змінити дату народження дитини, щоб приховати реальний день пологів через особисті обставини. Такі махінації з документами допомагали довести, що від весілля до народження минуло щонайменше дев'ять місяців. Або ж таким чином породілля хотіла підтвердити своє перебування в конкретному місці у певний день.
Читайте також:
Розпад СРСР
Розпад СРСР - процеси системної дезінтеграції, що відбувалися в державі, суспільстві, народному господарстві, соціальній структурі, суспільній і політичній сфері Радянського Союзу, які призвели до припинення існування СРСР 25 грудня 1991 року. Розпад СРСР призвів до незалежності 15 республік СРСР і появи їх на світовій політичній арені як самостійних держав.
Розпад Радянського Союзу в останнє десятиліття XX ст. є завершенням не тільки 70-річної історії багатонаціональної комуністичної імперії, а й фіналом понад 400-річної історії поліетнічної Російської імперії. Розпад СРСР не варто зводити лише до кризи соціалістичної системи, не враховуючи спадщини Російської імперії. Він є частиною загального процесу зникнення поліетнічних імперій та їхнього розщеплення на національні держави, прикладом чого в Європі стали Османська та Габсбурзька імперії у ХІХ та на початку ХХ ст., а на неєвропейських територіях - деколонізація. Жовтнева революція і радянська влада лише відтягнули розпад Російської імперії на кілька десятиліть.