Близнюки дотримувалися двох різних дієт 12 тижнів: їхні результати здивували вчених
Близнюки дотримувалися двох різних дієт 12 тижнів: їхні результати здивували вчених

Близнюки дотримувалися двох різних дієт 12 тижнів: їхні результати здивували вчених

У світі дієт існує незліченна кількість стратегій харчування, які обіцяють нам ідеальне тіло та міцне здоров'я. Нещодавно двоє братів-близнюків вирішили перевірити два протилежні один одному види і після 12 тижнів продемонстрували свої зміни.

У пошуках оптимальної дієти для підтримки фізичної форми та здоров'я двоє близнюків розпочали унікальний експеримент: кожен із них протягом певного часу дотримувався свого режиму харчування, після чого вони порівняли результати між собою. Про спроби близнюків знайти золотий перетин у дієтичному світі пише Business Insider.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

36-річні однояйцеві близнюки Росс і Г'юго Тернери, вже відомі деяким людям в Інтернеті своїми авантюрними вчинками, вирішили вивчити вплив на їхній організм високовуглеводних і високожирових дієт. Протягом 12 тижнів Росс дотримувався високовуглеводної дієти, а Г'юго — високожирової та низьковуглеводної. Їхній експеримент, проведений у співпраці з Університетом Лафборо, був спрямований на з'ясування того, як ці дієти впливають на фізичну працездатність і зміну тіла.

Важливо Пережиток минулого чи корисна традиція: що думають учені про занурення в холодну воду

Протягом усього експерименту обидва близнюки щодня споживали близько 3500 калорій, доповнюючи це регулярними тренуваннями, що поєднують кардіо- і силові навантаження. Високовуглеводна дієта Росса містила такі продукти, як макарони та рис, тоді як високожирова дієта Г'юго складалася з таких продуктів, як оливкова олія, вершкове масло, горіхи, яйця й авокадо. До кінця дослідження вчені з'ясували, що Росс набрав 1 кг м'язів, втратив 1 кг жиру, знизив рівень холестерину і зменшив кількість вісцерального жиру з 11,5 до 11,1%. Г'юго, навпаки, набрав 3 кг, втратив 270 грам жиру, його рівень холестерину не змінився, а вісцеральний жир збільшився з 11,4 до 12,6%. Такі різні і при цьому відчутні наслідки двох різних методів харчування викликали інтерес у вчених з університету.

Брати також документували свої дієтичні та інші пригоди на своєму ютуб каналі:

Для свого експерименту з харчуванням близнюки заручилися допомогою Університету Лафборо

Ці дані просувають ідею про те, що високовуглеводна дієта може поліпшити роботу серцево-судинної системи і сприяти втраті жиру, в той час як високожирова дієта може не дати таких переваг у цих сферах. Для людей, які прагнуть підвищити витривалість і зменшити жирову масу, вживання більшої кількості вуглеводів може виявитися куди більш корисним.

Однак важливо розуміти, що дієтична реакція може варіюватися залежно від індивідуальних чинників, і те, що підходить одній людині, може виявитися не настільки ефективним для іншої. І хоча цей самостійний експеримент близнюків Тернер пропонує цікавий погляд на дві різні дієти, вкрай важливо підходити до них і харчування індивідуально. Консультації з медичними працівниками та врахування особистих цілей і стану здоров'я є ключовими кроками у визначенні найбільш підходящого методу оздоровлення та приведення нашого тіла у форму, уникаючи різних побічних ефектів.

Раніше Фокус писав про потенційну смертельну небезпеку грейпфрутового соку. Дослідники виявили докази того, що фреш із цього тропічного фрукта може виявитися вкрай небезпечним.

Також Фокус писав про те, як вживання картопляного соку може допомогти в боротьбі з раком. Вчені з Познані виявили, що перетравлення картопляного соку може допомогти при запаленні кишечника і навіть у боротьбі з онкологічним захворюванням.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.

Теги за темою
вчені наука
Джерело матеріала
loader