Те, які саме гарантії безпеки може отримати Україна, визначиться лише після припинення війни, яку розв'язала проти неї Росія, і переговорів, заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц в інтерв'ю медіагрупі Redaktions Netzwerk Deutschland (RND), оприлюдненомуу суботу, 8 лютого, передає DW.
Шольц вважає, що поки що передчасно і недоречно обговорювати участь, зокрема, Німеччини у "миротворчій місії" в Україні через те, що така "місія" передбачає відторгнення українських територій, а це несправедливо.
"Я дуже серйозний, коли кажу, що нічого не повинно вирішуватися через голови українців, - пояснив він. - Перш за все нам потрібне припинення конфлікту і реальні переговори, а не продиктований мир. Лише тоді можна буде побачити, якими можуть бути гарантії безпеки для України".
"У будь-якому разі Україна матиме армію, яку вона не зможе утримувати лише за рахунок власних фінансових ресурсів, тому ми і всі друзі України будемо покликані на допомогу", - переконаний Шольц.
Раніше канцлер ФРН розкритикував підхід президента США Дональда Трампа, який днями оголосив, що США допомагатимуть Україні за умови, якщо отримають від Києва рідкісноземельні метали та "інші речі".
"На Україну напали, і ми надаємо їй підтримку без того, щоб нам за це платили. Таким мало би бути ставлення у всіх", - наголосив Шольц.
За даними уряду ФРН, станом на середину січня 2025 року Німеччина надала Україні допомогу на 28 мільярдів євро. Ця сума включає як уже надану допомогу, так і гроші, виділення яких було погоджене на найближчі роки.
Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що незабаром союзники обговорять гарантії безпеки для повоєнної України. Також проведуть дискусію щодо того, як зберегти сильну українську армію, яку "ми разом будемо оснащувати", розповів німецький канцлер.
"Було б добре, якби війна в Україні закінчилася. Але навіть тоді ми все одно повинні були б забезпечити безпечне майбутнє України. Далі мова піде про гарантії безпеки, а також про те, як Україні зберегти сильну армію, яку ми разом будемо оснащувати. Найближчим часом ми обговоримо це з нашими союзниками", — заявив Шольц.
Водночас він зазначив, що поки "такі спекуляції" заборонені, адже "через голови" українців нічого не вирішується. Шольц підкреслив, що "до миру нам ще далеко".