![Глава Китаю Сі Цзіньпін поїде до Путіна: у Кремлі готують масштабне святкування](https://thumbor.my.ua/PLVEeX8ygcql5dOok6ZAg6Omsk0=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F0d2d4bdb2c7cce3e7ced998463051ed8.png)
Глава Китаю Сі Цзіньпін поїде до Путіна: у Кремлі готують масштабне святкування
Запрошення прийняли ще 5 глав держав
Голова КНР Сі Цзіньпін погодився приїхати до Москви на святкування 80-річчя перемоги у Другій світовій війні. Крім китайського лідера, на парад до Москви приїдуть ще п'ять високопоставлених гостей.
Про це повідомив посол Росії в Китаї Ігор Моргулов російському державному телебаченню, передає Reuters. За словами Моргулова, Сі Цзіньпін у відповідь запросив Володимира Путіна відвідати Китай у вересні на заходах із нагоди завершення Другої світової війни.
Святкування відбудеться 9 травня 2025 року. Серед тих, хто згодився приїхати, — президент Бразилії Луіс Інасіу Лула да Сілва, президент Сербії Александр Вучич та прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Також присутність підтвердили президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв та президент Палестини Махмуд Аббас, повідомляє кремлівський журналіст Дмитро Смірнов.
Раніше у грудні Кремль повідомляв про запрошення "багатьох країн" на святкування 80-ї річниці перемоги, яку в Росії називають "Великою Вітчизняною війною".
День перемоги відзначають у Росії 9 травня, оскільки саме тоді у 1945 році в Москві було підписано акт про капітуляцію нацистської Німеччини. Для порівняння, у Франції, Британії та США цю подію святкують 8 травня як День перемоги над нацизмом, адже документ набув чинності о 23:01 за середньоєвропейським часом.
Зараз День перемоги залишається найважливішим державним святом у Росії. Щороку 9 травня на Красній площі у Москві проводять військовий парад за участю техніки та військовослужбовців.
Також раніше "Телеграф" повідомляв, щоТрамп поговорив з Путіним про війну в Україні.Очільник Кремля начебто хоче, щоб "на фронті перестали вмирати люди".
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)