Загроза з космосу: вчені попередили про зростаючу небезпеку для літаків
Загроза з космосу: вчені попередили про зростаючу небезпеку для літаків

Загроза з космосу: вчені попередили про зростаючу небезпеку для літаків

Загроза з космосу: вчені попередили про зростаючу небезпеку для літаків

Вони можуть зіткнутися з космічним сміттям.

Вчені заявили про те, що ризик зіткнення космічного сміття, яке падає з орбіти, з літаками зростає. І якщо це станеться, наслідки будуть катастрофічними, повідомляє Science Alert.

Вчені з Університету Британської Колумбії в Канаді вивчили дані про польоти літаків по всьому світу і змоделювали їхнє розташування в небі. Потім ці дані порівняли із записами неконтрольованих повернень корпусів ракет.

Зростаючий ризик також частково зумовлений масовим розгортанням супутників, таких як Starlink компанії SpaceX, які зрештою здійснять повторний вхід в атмосферу.

За словами дослідників, у міру того, як все більше супутників запускається на орбіту, а все більше літаків піднімається в небо, ризик зіткнення зростає. Незважаючи на систему відстеження траєкторії космічного сміття, проблема залишається серйозною.

«Ймовірність неконтрольованого повернення в атмосферу в районах із найвищою щільністю населення, розташованих навколо великих аеропортів, становить 0,8% на рік. Цей показник зростає до 26% для більших, але все ще завантажених районів повітряного простору, таких як північний схід США, північна Європа або довкола великих міст в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні», — заявили вчені.

За даними The Aerospace Corporation, ймовірність фатального зіткнення літака з об'єктом, що падає з космосу, в 2021 році становила близько 1 до 100 000. Навіть найменший шматочок ракети або супутника, що згорів, може призвести до падіння літака. За оцінками дослідників, навіть фрагмент вагою один грам може завдати шкоди, якщо потрапить у лобове скло чи двигун літака.

У міру зростання ймовірності зіткнення зростає і ймовірність того, що певні частини повітряного простору виявляться закритими. Це означає, що інші частини виявляться більш завантаженими або почастішають випадки скасування рейсів.

Дослідники кажуть, що рішення є: ті, хто запускає об'єкти у небо, могли б інвестувати в керований вхід ракети в атмосферу. Хоча технологія для цього вже існує, зараз вона використовується менш ніж у 35% запусків.

«Понад 2300 корпусів ракет вже знаходяться на орбіті і зрештою неконтрольованим чином повернуться в атмосферу. Органи повітряного простору стикатимуться з проблемою неконтрольованого входу в атмосферу протягом десятиліть», - зазначили вчені.

Нагадаємо, нещодавно інтернет-супутник Starlink компанії SpaceX увійшов в атмосферу, згорівши яскравою вогненною кулею, яку могли побачити спостерігачі із Землі.

Джерело матеріала
loader
loader