Начальник штабу 4-го батальйону "Сила Свободи" НГУ "Рубіж" Микола Гриценко розповів 24 Каналу, що Сили оборони лише розпочали у серйозних масштабах освоювати оптоволокно на лінії бойового зіткнення. На жаль, росіяни активно користуютьсяцією технологією на полі бою. Це робить дуже небезпечним для українських військових виконання бойових завдань.
Функції дронів на оптоволокні
Дрони на оптоволокні у майбутньому можуть замінити навіть деяку бронетехніку. Микола Гриценко зауважив, що на озброєнні у ЗСУ є наземні дрони типу "Вепр". Їх уже почали виробляти не на звичайних аналогових частотах пульта, а на оптоволокні.
"Дрон "Вепр" за розміром як половина легкового автомобіля на гусеничному ходу. Оптоволокно дуже допомагає у роботі з ним. Тобто нам не треба підіймати ретранслятор, який ретранслюватиме сигнал. До пульта просто прикріплюється оптоволокно і машинка їде та повертається", – сказав він.
Оптоволокно міцне, воно не заплутується та не рветься.
Зверніть увагу! Україна до весни 2025 року зможе зрівнятися з Росією за кількістю дронів на оптоволокні, що стане важливим технологічним проривом. Виробництво таких безпілотників стрімко зростає завдяки державним програмам, підтримці бізнесу та донатам громадян. Це дозволить посилити українську армію і зрівняти шанси у війні з ворогом.
За словами Гриценка, можливо, колись дрони типу "Вепр" стануть більшими й на них буде озброєння. За допомогою пультів на оптоволокні можна буде відправляти їх на передову чи навіть штурмувати ворожі позиції.
Я думаю, що такий розвиток ще попереду,
– зазначив боєць батальйону "Сила Свободи".
Він також додав, що дрони на оптоволокні працюють зовсім інакше, ніж звичайні безпілотники. В операторів мають бути інші навички управління та набагато більше годин польоту.