Чи можна продати будинок на землі, що не приватизована
Чи можна продати будинок на землі, що не приватизована

Чи можна продати будинок на землі, що не приватизована

Якщо ділянка не приватизована

Відповідно до чинного законодавства України, зокрема статті 377 Цивільного кодексу та статті 120 Земельного кодексу, під час продажу будинку діє принцип неподільності нерухомості та землі, на якій вона знаходиться, передає 24 Канал.

Це означає, що при укладенні угоди важливо врахувати правовий статус земельної ділянки. Під час продажу будинку право власності на саму земельну ділянку не передається новому власнику.

Натомість покупець автоматично отримує право користування цією землею на тих самих умовах, що й попередній власник. Це відбувається без додаткових процедур і не потребує окремих угод щодо землі.

Важливо! Щоб укласти договір купівлі-продажу, обов’язковою умовою є наявність кадастрового номера земельної ділянки. Це вимога закріплена в статті 377 Цивільного кодексу України.

Чи бувають винятки

У частині 4 статті 120 Земельного кодексу передбачена можливість встановити інші умови щодо переходу права на землю.

Важливо! Це означає, що продавець і покупець можуть домовитися, щоб під час продажу будинку право власності на земельну ділянку не передавалося. Однак такі умови обов’язково мають бути чітко зафіксовані в договорі.

Для юридичної чистоти угоди обов’язково потрібен кадастровий номер земельної ділянки. Це ключова умова для укладення договору купівлі-продажу.

Щоб уникнути можливих правових ризиків, рекомендується:

  • проконсультуватися з юристом або нотаріусом;
  • розглянути можливість приватизації землі до здійснення угоди.

Приватизована земельна ділянка підвищує привабливість об'єкта для потенційних покупців і спрощує процес оформлення угоди.

Теги за темою
Гроші
Джерело матеріала
loader
loader