Засновник OpenAI Сем Альтман відхилив пропозицію Ілона Маска та групи інвесторів про придбання компанії за 97,4 мільярда доларів. Це ще більше загострило суперництво між двома підприємцями та ускладнило спробу виконавчого директора перетворити стартап штучного інтелекту на комерційну організацію.
Як повідомляє The Wall Street Journal, Маск разом із консорціумом інвесторів, до якого входять Valor Equity Partners, Baron Capital, Atreides Management, Vy Capital і 8VC, запропонував викупити некомерційну організацію, що контролює OpenAI. Юрист інвесторів Марк Тоберофф підтвердив наявність такої пропозиції в понеділок.
Маск, який раніше був одним із співзасновників OpenAI, пояснив свої наміри повернути компанію до відкритої моделі розробки, пише Politico.
"Настав час для OpenAI повернутися до відкритого вихідного коду, орієнтованого на безпеку, яким він колись був. Ми подбаємо про те, щоб це сталося", ‒ заявив він через адвоката.
Однак Альтман швидко відреагував на ініціативу Маска, саркастично написавши на платформі X, якою володіє Маск: "Ні, дякую, але ми купимо Twitter за 9,74 мільярда доларів, якщо ви хочете". Той у відповідь назвав його "шахраєм".
Конфлікт між двома підприємцями триває вже не перший рік. Маск залишив OpenAI у 2018 році та неодноразово критикував Альтмана, зокрема за його управлінські рішення та відхід компанії від початкової відкритої політики. Альтман, зі свого боку, називав Маска "задиракою".
Експерти зазначають, що пропозиція Маска може ускладнити процес перетворення OpenAI на комерційну компанію. Для цього її комерційний підрозділ повинен викупити активи некомерційної організації за справедливою ринковою ціною. Однак, якщо OpenAI не прийме вищу пропозицію, організації доведеться пояснювати регуляторам причини такого рішення.
Минулого місяця Маск також розкритикував плани щодо створення центрів обробки даних у США вартістю 500 мільярдів доларів, які частково фінансує OpenAI. Він заявив, що їхні прихильники "насправді не мають грошей", поставивши під сумнів реалізацію цього проєкту.
Нагадаємо, раніше Google уклала першу у світі корпоративну угоду про купівлю ядерної енергії з кількох малих модульних реакторів. Вони підтримуватимуть роботу штучного інтелекту.