У МОЗ повідомили, коли проведуть довакцинацію для уникнення спалахів інфекційних хвороб
У МОЗ повідомили, коли проведуть довакцинацію для уникнення спалахів інфекційних хвороб

У МОЗ повідомили, коли проведуть довакцинацію для уникнення спалахів інфекційних хвороб

Регіональні Центри контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) будуть проводити додаткові заходи з імунізації в областях з огляду на епідситуацію та результати охоплень щепленнями за підсумками 2024 року.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя.

Додаткові раунди імунізації проти інфекційних хвороб проводяться вже три роки поспіль: у 2022 році - проти поліомієліту, у 2023 році - проти кору, паротиту, краснухи, у 2024 - від дифтерії, правця та кашлюка. Проте, як наголошують в МОЗ, попри це охоплення рутинними щепленнями за результатами минулого року не досягають рекомендованих ВООЗ 95%.

"Загроза спалаху кору цьогоріч зберігається, враховуючи завезені випадки кору наприкінці 2024 року та недостатні показники охоплень щепленнями у ряді областей. Тому потрібно спланувати та проводити довакцинації в окремих регіонах, щоб мінімізувати ризики ймовірних спалахів. З огляду на аналіз епідситуації у своїх областях ЦКПХ створюватимуть локальні плани щодо довакцинації проти інфекційних хвороб у найближчі кілька місяців для запобігання ймовірних спалахів", - наголосив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Зокрема, дітям, які пропустили планові щеплення за Національним календарем профілактичних щеплень, та дорослим, які не отримали ревакцинацію, фахівці ЦКПХ та медики додатково нагадують про важливість щеплень та запрошуватимуть на вакцинацію. У віддалених громадах та містах для розширення доступу до послуги з імунопрофілактики працюватимуть виїзні вакцинальні команди. Заходи мають початися у найближчі кілька місяців.

Безоплатні щеплення проти 10 інфекційних хвороб входять до Календаря профілактичних щеплень. Зокрема, дитина має отримати щеплення проти таких захворювань, як туберкульоз, гепатит B, кір, епідемічний паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та хіб-інфекція. Усі вакцини за цим календарем в Україні є безоплатними для дітей, також передбачена безоплатна ревакцинація проти дифтерії та правця для дорослих.

Як повідомлялося, раніше заступник міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтервʼю Укрінформу заявив, що у 2024 році захворюваність на кір в Україні зросла вшестеро: за 11 місяців зареєстровано 333 випадки захворювання проти 55 випадків за аналогічний період 2023 року.

Фото: Freepik

Теги за темою
Вакцина Міністерство охорони здоров’я
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader