Вели бізнес на окупованій території: екснардепа та його синів викрили на сплаті податків у бюджет РФ
Вели бізнес на окупованій території: екснардепа та його синів викрили на сплаті податків у бюджет РФ

Вели бізнес на окупованій території: екснардепа та його синів викрили на сплаті податків у бюджет РФ

Народного депутата України IV скликання і його синів підозрюють у сплаті податків до бюджету Росії та фінансуванні війни проти України завдяки веденню аграрного бізнесу у так званій «ЛНР».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національна поліція України.

Оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції проводять комплексні та системні заходи з виявлення осіб, які співпрацюють з ворогом та мають бізнес на тимчасово захоплених Росією територіях.

Спільно зі слідчими Служби безпеки України поліцейські зібрали докази стосовно бенефіціарних власників низки комерційних структур.

Зокрема йдеться про народного депутата IV скликання, який свого часу обіймав посаду першого заступника голови Луганської обласної державної адміністрації, його синів та низки довірених осіб - громадян РФ.

Підконтрольні їм підприємства та їх виробничі потужності розташовуються на тимчасово захопленій території Білокуракинського району Луганської області.

Щоб безперешкодно вести бізнес та отримувати з нього прибуток після захоплення російськими військами у 2022 році цих територій, фігуранти, маючи зв’язки в органах російської влади та за допомогою підконтрольних осіб реєструють товариства за законами РФ і займаються вирощування та продажем сільгосппродукції.

Підконтрольні компанії не тільки сплачують податки до бюджету РФ, а й отримують фінансову допомогу в межах державних програм, зокрема субсидії від так званих «міністерства фінансів ЛНР» і «міністерства сільського господарства і продовольства ЛНР».

За 2023-2024 роки ці товариства сплатили майже 8 млн рублів податків до російського бюджету, з якого фінансується війна в Україні.

Правоохоронці провели обшуки за місцями проживання причетних осіб та вилучили, зокрема понад 690 тис. доларів, 87 тис. євро та майже 960 тис. грн.

Також були вилучені блокноти з чорновими записами, чорнові варіанти довіреностей, видані фігурантами на представлення їх інтересів на тимчасово захоплених територіях України та у Росії, автомобілі тощо.

За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора одному з власників товариств – сину колишнього народного обранця повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, вчинена за попередньою змовою групою осіб).

Вирішується питання про обрання запобіжного заходу підозрюваному. Продовжуються заходи зі збору доказової бази для притягнення до відповідальності інших причетних осіб.

Санкція статті передбачає до п’яти років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна.

Як повідомляв Укрінформ, суд підтвердив обґрунтованість підозри Державного бюро розслідувань у причетності президента-втікача Віктора Януковича, експрем'єра Миколи Азарова і чинного судді Господарського суду Києва до виплати Росії 3 млрд гривень неіснуючого боргу та обрав їм запобіжні заходи.

Теги за темою
поліція Луганщина
Джерело матеріала
loader
loader