Віцепрезидент США Джей Ді Венс у вівторок, 11 лютого, попередив світових лідерів і представників технологічної галузі, що “надмірне регулювання” у сфері штучного інтелекту може вбити швидкий розвиток галузі, повідомляє AP.
Виступаючи зі своєю першою великою політичною промовою після того, як він офіційно став віцепрезидентом США, Венс заявив, що адміністрація нового американського лідера Дональда Трампа “забезпечить, аби системи штучного інтелекту, розроблені в Америці, були вільні від ідеологічних упереджень”, і Штати “ніколи не обмежуватимуть право своїх громадян на свободу слова”.
За словами Венса, адміністрація Трампа також стурбована тим, що деякі іноземні уряди розглядають можливість жорстких заходів проти американських технологічних компаній.
“Зараз, у цей момент, ми стоїмо перед надзвичайною перспективою нової промислової революції, яка може зрівнятися з винаходом парового двигуна. Але це ніколи не станеться, якщо надмірне регулювання буде утримувати інноваторів від ризику, необхідного для просування вперед”, - сказав Венс.
Виступ віцепрезидента США кинув виклик європейському регуляторному підходу до галузі штучного інтелекту й модерації контенту на платформах Big Tech, підкресливши розбіжності між Штатами та їхніми союзниками в питаннях управління ШІ.
Оскільки світ одночасно вражений і занепокоєний можливостями ШІ, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн підкреслила, що штучний інтелект “потребує довіри людей і повинен бути безпечним”. Вона згадала про керівні принципи ЄС, спрямовані на стандартизацію застосування Закону про штучний інтелект у країнах Союзу, водночас вказавши на важливість скорочення “бюрократичної тяганини”.
Саміт привернув увагу світових лідерів, топменеджерів у сфері технологій та політиків до обговорення впливу ШІ на безпеку, економіку та управління. На саміті були відкрито продемонстровані розбіжності: Європа прагне регулювати та інвестувати, Китай розширює вплив через підтримувані державою технологічні гіганти, а США під керівництвом президента Трампа відстоюють підхід, який не передбачає втручання держави.
Венс був відвертим критиком європейської політики модерації контенту. Він пропонував США переглянути свої зобов'язання перед НАТО, якщо європейські уряди запровадять обмеження проти соцмережі Х союзника Трампа мільярдера Ілона Маска. Очікується, що візит Венса до Парижа також включатиме обговорення війни РФ проти України, ролі ШІ в глобальному розподілі влади та напруженості у відносинах між США та Китаєм.
На зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном він обговорить війну РФ проти України та Близький Схід. Як і Трамп, Венс ставив під сумнів допомогу США Києву та ширшу стратегію Заходу щодо Росії.
Турне віцепрезидента США продовжиться в Німеччині, де він візьме участь у Мюнхенській конференції з безпеки та закликатиме європейських союзників посилити зобов'язання перед НАТО й Україною. Також він, як очікується, зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським.
Занепокоєння з приводу потенційних небезпек ШІ зростає, особливо в той час, коли країни намагаються регулювати технологію, яка дедалі більше переплітається з обороною і військовими можливостями. Про те, як Україна планує регулювати штучний інтелект розповідав Сергій Козьяков у статті “Штучний інтелект і Біла книга України. Як наздогнати лідерів?”.