Уперше засідання "Рамштайна" очолить британський міністр оборони Джон Гілі. Тоді як новий глава міноборони США, вважають американські журналісти, займе радше позицію спостерігача.
Міністр оборони США Піт Гегсет уперше візьме участь у засіданні Контактної групи з оборони України, що проходить 12 лютого в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Однак засідання вперше очолить не глава Пентагону, а його британський колега Джон Гілі. Про деталі зустрічі повідомив міністр оборони України Рустем Умєров.
"Сьогодні вперше засідання очолює мій колега і друг Джон Гілі, державний секретар з оборони Великої Британії. Також участь бере новий міністр оборони США Піт Гегсет", — розповів міністр.
Особливістю нинішнього засідання стане те, що воно вперше скликане не Сполученими Штатами, а Великою Британією. За інформацією The Washington Post, Гегсет займе скоріше спостережну позицію і буде "слухачем", не плануючи проводити окремі переговори з українськими представниками. Також він візьме участь у зустрічі міністрів оборони країн НАТО 13 лютого.
Зустріч у форматі "Рамштайн": що на порядку денному
На засіданні формату "Рамштайн" союзники Києва обговорять стратегію військової допомоги у 2025 році, зокрема, постачання систем ППО, авіації та боєприпасів. Основну увагу в порядку денному приділено таким питанням:
- стабільність постачань військової допомоги у 2025 році — союзники мають забезпечити своєчасну передачу озброєнь і техніки;
- прискорення поставок критично важливого озброєння — обговорюються заходи для збільшення темпів передачі систем ППО, авіації та боєприпасів;
- інвестиції в український ОПК — йдеться про створення спільних оборонних підприємств з європейськими партнерами.
Крім того, учасники обговорюють довгострокові ініціативи:
- розширення оборонного виробництва в Україні — збільшення локального випуску військової техніки та боєприпасів;
- фінансування оборонних програм — залучення додаткових коштів на розвиток українського ВПК;
- Збільшення обсягів постачання зброї — активізація співпраці з європейською промисловістю.
Міністр також наголосив, що Україна готова до переговорів про завершення війни, однак для справедливого і сталого миру країні необхідно зберігати військову міць.
Раніше повідомлялося, що Україна від початку повномасштабного вторгнення Росії отримала понад 126 мільярдів доларів військової допомоги від країн, що входять до Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн".