Оригінальні препарати чи генерики? Амістар®-технологія на зернових культурах проти генериків
Оригінальні препарати чи генерики? Амістар®-технологія на зернових культурах проти генериків

Оригінальні препарати чи генерики? Амістар®-технологія на зернових культурах проти генериків

На сьогодні питання вибору між оригінальним препаратом та аналогом стоїть як ніколи гостро. Завжди є спокуса обрати схожий за складом продукт, але дещо дешевший, та сподіватися, що за ефективністю аналог не поступатиметься оригінальному продукту. Та чи так це?

Тож розпочнемо цю статтю з того, що дамо визначення термінам «оригінальний препарат» та «генерик».

Оригінальним називається препарат, уперше створений та зареєстрований компанією-розробником під власною торговою маркою та захищений патентом.

Розробка нових продуктів та їх виробництво можуть займати від 10 до 20 років і навіть довше, що потребує значних наукових та фінансових інвестицій. Для стимулювання розробки нових препаратів надається багаторічний захист (патент), що унеможливлює їх використання іншими компаніями без дозволу розробника. Згідно з міжнародним законодавством, лише власники патентів мають право виробляти такі продукти й отримувати від них прибуток протягом певного періоду часу, що дає змогу компенсувати інвестиції на розробку.

Як уже зазначалося, процес розробки нових діючих речовин є тривалим і коштовним. Переважна більшість сполук, що досліджуються, не долають навіть перший етап досліджень, через невідповідність бажаним характеристикам. За статистикою, лише 1 із 700–1200 експериментальних зразків (прототипів) можуть дійти до стадії потенційного впровадження та застосування.

Саме тому діючі речовини і препарати, що виробляються компаніями-розробниками, мають значний багаж даних, що підтверджують їх ефективність, якість та безпечність, адже вони проходять тривалий шлях вивчення і повний цикл як лабораторних (хімічних, біологічних та токсикологічних), так і польових досліджень. 

Джерело матеріала
loader