Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін рішення ВАКС від 30 вересня 2024 року у справі щодо стягнення активів у дохід держави з російського мільярдера Михайла Шелкова та ПАТ «Корпорація ВСМПО-АВІСМА».
Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції України.
Рішення стосується прав вимоги, які належать підконтрольним Шелкову компаніям-нерезидентам, до ТОВ «Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат». Загальна сума цих вимог становить приблизно 29 млн дол. США та майже 7 млн гривень.
Демурінський ГЗК розташований у Васильківському районі Дніпропетровської області, розробляє Вовчанське титано-цирконове родовище з запасами 5 млн тонн сировини за бортового вмісту важких мінералів 9%.
Шелков — російський мільярдер, ексголова інвестиційного підрозділу державної компанії «Ростех» та власник контрольного пакету акцій компанії ВСМПО-АВІСМА, яка є найбільшим у світі виробником титану для аерокосмічної галузі.
Це вже не перша конфіскація активів Шелкова в Україні. У 2023 році суд за позовом Мінʼюсту конфіскував 100% частки в статутному капіталі ТОВ «ВСМПО ТИТАН Україна», рухоме та нерухоме майно цієї компанії, а також грошові кошти на її банківських рахунках.
Крім того, у 2023 році було конфісковано 100% часток у статутному капіталі українських компаній ТОВ «Тай-Мінералс», ТОВ «Інвестагро», ТОВ «Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат», їхнє майно та кошти на рахунках.
Команда Міністерства юстиції робить все можливе, аби зупинити дії осіб, причетних до агресії рф проти України, направлені на фінансування держави-агресора.
Нагадаємо, Служба безпеки України повідомила російському олігарху Михайлу Шелкову підозру у фінансуванні дій для насильницької зміни влади в Україні. Зокрема, зібрано докази, що російський бізнесмен причетний до схем прихованого постачання української титанової сировини в РФ для виробництва ракет типу «Калібр».
За даними СБУ, Шелков тривалий час постачав титан у Росію на замовлення підприємств російського військово-промислового комплексу, як-от виробники крилатих ракет «Калібр», бойові літаки МіГ-35 і СУ-35, а також вертольоти Ка-52.