Рубіо, Реткліфф, Волтц та Віткофф: кого Трамп призначив мирними переговорниками
Рубіо, Реткліфф, Волтц та Віткофф: кого Трамп призначив мирними переговорниками

Рубіо, Реткліфф, Волтц та Віткофф: кого Трамп призначив мирними переговорниками

Президент США Дональд Трамп у соціальній мережі Truth Social назвав команду у своєму оточенні, яка займатиметься мирними переговорами щодо України. Він хоче, щоб питанням врегулювання війни займалися держсекретар Марк Рубіо, директор ЦРУ Джон Реткліфф, радник з питань нацбезпеки Майк Волтц та посланець Близького Сходу Стів Віткофф. Коротко про - хто ці люди і чи можна довіряти їм долю України.

Марк Рубіо рухається не у бік України

Держсекретар США Марк Рубіо ще рік тому був серед республіканців, які підтримували Україну. Він голосував за пакет допомоги Україні 2024 року, наполягав на важливості підтримки та навіть публічно критикував однопартійців за сумнів щодо необхідності допомагати Україні. Але тепер він виступає за припинення війни за планом Трампа, оскільки вважає, що війна «зайшла в глухий кут».

«Я думаю, що українці були неймовірно хоробрими та сильними, коли протистояли Росії. Але, зрештою, те, що ми тут фінансуємо, – це патова війна, і вона має бути доведена до кінця», – сказав Рубіо кілька днів тому.

Рубіо також схвалив обережність Трампа щодо військових витрат на оборону Європи.

«У ХХІ столітті Європа має взяти на себе провідну роль у Європі. Німеччина, Франція та Великобританія більш ніж здатні керувати своїми відносинами із озброєною ядерною зброєю країною, що воює на Сході», - вважає він. Держсекретар також виступає за обмеження політичної та економічної влади Китаю. 2020 року Пекін ввів санкції проти Рубіо.

Державний секретар США – висока посадова особа федерального уряду США, очолює Державний департамент – аналог міністерства закордонних справ у більшості інших держав. Але держсекретар зазвичай має більшу політичну вагу, ніж просто міністр закордонних справ. Він посідає третє місце в ієрархії виконавчої влади країни після президента та віцепрезидента США.

Держсекретар США Марк Рубіо. Фото: ФБ Марк Рубіо

Майкл Волтц проти вступу України до НАТО

Радник Трампа з нацбезпеки Майкл Волтц менш доброзичливий до України. Він - відставний офіцер спецназу, який працював в офісі віцепрезидента Діка Чейні за президента Буша-молодшого. З початку російської агресії підтримував Україну, але за рік його позиція змінилася. Весною 2024 року Волтц був проти схвалення законопроєкту про допомогу нашій країні.

Також поділяє позицію Дональда Трампа про те, що Україна не повинна стати членом НАТО. Один із найзапекліших критиків Китаю в Конгресі і раніше виступав за безстрокову військову присутність США в Афганістані.

Радник національної безпеки - старший помічник президента, який координує політику національної безпеки в уряді США, працюючи з вищим керівництвом у кількох агентствах. Хоча ця посада не входить до кабінету президента і не вимагає затвердження Сенатом, вона часто супроводжується значними повноваженнями.

Майкл Волтц на офіційних фото часто знаходиться поряд з Ілоном Маском. Фото: ФБ Майкл Уолтц

Глава ЦРУ більше відданий Трампу, ніж своїй справі

Директор Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Джон Реткліфф також затятий прихильник чинного президента. Юрист за освітою, працював прокурором у штаті Техас. У 2015-2020 рр. був членом Палати представників Конгресу США від Республіканської партії. У 2020-2021 рр., за першого президентського терміну Дональда Трампа, обіймав посаду директора Національної розвідки.

Ще до схвалення на посаді глави ЦРУ Реткліфф заявляв, що російсько-українська війна підвищує ризик конфлікту США з Росією.

"Російсько-українська війна триває, поширюючи спустошення та збільшуючи ризик для США бути втягнутими у конфлікт з ядерною країною", - говорив він. Проте виступає за стримування Росії та Китаю.

Перед призначенням Реткліффа на посаду голови ЦРУ опоненти-демократи публічно сумнівалися у його здатності бути об'єктивним на цій посаді. Мовляв, він надто відданий Трампові республіканець. При цьому наводили приклад його дій під час перебування керівником Національної розвідки США, під час першого терміну Трампа. Ці аргументи залишили поза увагою, а Реткліфф став першою людиною в історії, яка очолювала обидві силові структури.

Присяга Джона Реткліффа як глави ЦРУ. Фото: Office of Vice President of the United States

Віткофф – таємно налагоджує «дружні контакти» Трампа з Путіним

Спецпредставника президента США Близького Сходу Стіва Віткоффа несподівано залучили до переговорів і щодо України. Більше того, він тут чи не ключовий гравець. Віткофф став у цьому питанні таємним посланником Дональда Трампа і приїжджав від його імені до Москви для звільнення американського громадянина Марка Фогеля, якого суд РФ засудив до 14 років колонії суворого режиму, звинувачуючи у "контрабанді наркотиків".

Також Дональд Трамп заявив, що успішна місія щодо американського громадянина відкрила шлях до успішних переговорів з Путіним щодо миру в Україні. А Віткофф (на фото вгорі при зустрічі з Трампом після звільнення Фогеля) підтримав свого президента, сказавши, що "дружні контакти" між Дональдом Трампом та Володимиром Путіним можуть продовжитися.

Стівен Віткофф – американський мільярдер, інвестор та забудовник, адвокат та філантроп, друг і бізнес-партнер Трампа. Засновник та голова Witkoff Group. Свою кар'єру почав як адвокат з нерухомості, а потім перейшов у сферу інвестицій та розвитку нерухомості. Він власник легендарної будівлі Woolworth Building у серці Манхеттена. Крім того, сім'я магната володіє іншими знаковими для Нью-Йорка об'єктами нерухомості. Цей факт робить його схожим на Трампа.

Під час першого президентства Трампа був членом Industry Groups Great American Economic Revival, створених для боротьби з економічними наслідками пандемії COVID-19 у США.

У листопаді 2024 року новообраний президент Дональд Трамп оголосив, що призначить Віткоффа спеціальним посланцем США на Близькому Сході. До вступу на посаду він відіграв ключову роль у переговорах щодо припинення вогню та обміну заручниками між Ізраїлем та ХАМАС у січні 2025 року.

Газета The New York Times писала, що Віткофф на Близькому Сході займався не лише питанням сектору Газа, а й вів переговори з неназваними близькими союзниками Путіна, а також обговорював Україну з представниками Саудівської Аравії та Катару. Тобто Дональд Трамп вирішив не складати всі «яйця в один кошик» і підійшов до мирних переговорів з різних боків. У нього є офіційний спецпредставник по Україні та Росії Кіт Келлог, а Стівен Віткофф відповідає за влаштування цих переговорів.

На тему

Дональд Трамп чомусь публічно не включив до цього списку свого спецпредставника по Україні та Росії Кіта Келлога. Але потім спікер Білого дому Керолайн Лівітт виправила цю помилку, заявивши, що Келлог "залишається важливою частиною команди з мирних зусиль".

Джерело матеріала
loader