Авіація і великі сухопутні війська: ЄС по-тихому розробляє план відправки військ в Україну, — AP
Авіація і великі сухопутні війська: ЄС по-тихому розробляє план відправки військ в Україну, — AP

Авіація і великі сухопутні війська: ЄС по-тихому розробляє план відправки військ в Україну, — AP

За словами екскомандувача військ США в Європі Бена Ходжеса, потрібні надійні сили, а не просто "блакитні шоломи", щоб росіяни розуміли, що їх розчавлять.

Турбуючись про те, що європейський континент не входить до пріоритетної сфери безпеки США, група європейських країн негласно працює над планом виправляння військ в Україну, щоб допомогти забезпечити будь-яке майбутнє мирне врегулювання з Росією. Про це повідомляє The Associated Press.

Велика Британія і Франція йдуть в авангарді цих зусиль. Країни, які беруть участь в обговореннях, не хочуть розкривати свої карти та надавати російському президенту Володимиру Путіну перевагу, якщо він погодиться вести переговори про припинення війни.

"Я не вдаватимуся до подробиць конкретних можливостей, але я згоден, що якщо буде мир, то мають бути якісь гарантії безпеки для України, і Велика Британія зіграє в цьому свою роль", — обережно заявив прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер напередодні, 13 лютого.

Європейці почали вивчати, які сили могли б знадобитися. Але виникли побоювання, що президент США Дональд Трамп може укласти угоду з Путіним без ЄС.

У грудні, після обрання Трампа, але до його інавгурації, група лідерів і міністрів зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським у резиденції генерального секретаря НАТО Марка Рютте в Брюсселі. Це були представники Великої Британії, Данії, Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів і Польщі. Також були присутні високопосадовці ЄС.

Переговори будувалися на ідеї, висунутій президентом Франції Емманюелем Макроном на початку 2024 року. Тоді його відмова виключити розміщення військ на території України викликала обурення, особливо з боку лідерів Німеччини та Польщі.

Якими будуть ці миротворчі сили, залежатиме від умов мирного врегулювання і багато чого іншого.

Італія має конституційні обмеження на використання своїх сил. Нідерландам знадобиться зелене світло від парламенту, як і Німеччині, чия позиція може змінитися після виборів 23 лютого.

Надійні сили безпеки замість миротворців

Європейці мають розгорнути сильний і значний контингент, вважають експерти

Експерти та офіційні особи попереджають, що за нинішнього стану справ європейці мають розгорнути сильний і значний контингент, а не команду миротворців, таку як "блакитні шоломи" ООН.

"Це має бути реальна сила, щоб росіяни розуміли, що якщо вони коли-небудь випробують її, то будуть розчавлені. І ви можете бути впевнені, що Росія її випробує", — заявив минулого місяця Бен Ходжес, колишній командувач військами США в Європі.

"Вони порушують усі угоди. Тому, якщо ми відправимо туди війська, у них мають бути авіація, великі сухопутні війська, безпілотники, контрбезпілотники, протиповітряна і протиракетна оборона. Усе це", — сказав він, додавши, що якщо росіянам протистоятимуть тільки "блакитні шоломи" і гвинтівки, їх розчавлять.

Відставний французький генерал Домінік Трінкан, колишній очільник французької військової місії в ООН, погодився, що миротворці ООН більше підходять "для розгортання в зонах, які набагато стабільніші".

"Для початку, проведення цієї операції з солдатами, зібраними з усього світу, займе близько року", — зазначив він.

Нагадаємо, щоСБУ показала уламки БПЛА, який атакував ЧАЕС. РФ вдарила дроном-камікадзе "Герань-2".

Також повідомлялося, що, за даними Deepstate,росіяни просунулися в районі річки Оскіл.

Теги за темою
ООН
Джерело матеріала
loader