Надмасивна чорна діра тримає курс на зіткнення з нашою галактикою
Надмасивна чорна діра тримає курс на зіткнення з нашою галактикою

Надмасивна чорна діра тримає курс на зіткнення з нашою галактикою

Надмасивна чорна діра тримає курс на зіткнення з нашою галактикою

І відбутися воно може скоріше, ніж вважалося.

Зіткнення Чумацького Шляху із надмасивною чорною дірою може статися швидше, ніж думали вчені. Глибоко всередині сусідньої карликової галактики Велика Магелланова хмара, яка обертається навколо нашої, виявлено прихований об'єкт із масою близько 600 тисяч мас Сонця. Оскільки Велика Магелланова хмара одного разу зіткнеться з нашою галактикою, чорна діра також вріжеться в неї, повідомляє Science Alert.

При цьому вона входить у рідкісний клас чорних дір, маса яких менша за мільйон мас Сонця. Якщо її існування буде підтверджено, вона допоможе вченим зрозуміти, як чорні діри виростають із мас розміром із зірку в громіздких монстрів, маса яких еквівалентна не просто мільйонам, а мільярдам мас Сонця.

Чорні діри досить важко виявити. Якщо вони активно не поглинають матерію і активно не виробляють світло, коли матеріал нагрівається тертям та гравітацією, вони не випромінюють випромінювання, яке можна зафіксувати. Тому вчені шукають інші способи виявлення. Наприклад, спостереження за зірками, які рухаються таким чином, який не можна пояснити ніяк інакше.

У результаті нового дослідження вчені вивчили дані, зібрані обсерваторією Gaia. Вони проаналізували 21 гіпершвидкісну зірку у зовнішньому гало галактики, яка узгоджується з механізмом Хіллса. Всі ці зірки відносяться до підтипу B, вони величезні та гарячі, з відносно коротким життям, що означає, що їх швидкісні подорожі в космосі також мали бути відносно короткими.

Цей аналіз передбачав відстеження руху зірок до початкової точки. Усього вченим вдалося відстежити 16 зірок, семеро з них виникли неподалік надмасивної чорної діри в центрі Чумацького Шляху (Стрілець A*).

Дев'ять зірок, що залишилися, ймовірно, походять з Великої Магелланової хмари. Разом вони припускають викид за допомогою механізму Хіллса об'єктом, маса якого становить близько 600 000 сонячних мас - прихованою чорною дірою, що ховається всередині.

Велика Магелланова Хмара зараз обертається навколо Чумацького Шляху на відстані близько 160 тисяч світлових років. Його зіткнення з нашою галактикою не буде швидким, це повільне зближення, яке має відбутися протягом двох мільярдів років.

Після того, як дві галактики зіллються, надмасивна діра у Великій Магеллановій Хмарі — якщо це чорна діра — попрямує до галактичного центру, де зрештою зіллється зі Стрільцем A*, щоб створити ще більшу чорну діру.

Вчені вважають, що це один із механізмів, за допомогою якого чорні діри можуть рости від порівняно невеликих до гігантських.

Раніше вчені NASA вивчили зірку і планету, яка обертається навколо неї, і з'ясували, що вони мчать крізь Чумацький Шлях на рекордній швидкості. Вона становить 1,93 мільйона кілометрів на годину.

Джерело матеріала
loader
loader