![Ви знаєте що таке кушпела чи шаруга? Відкриваємо багатство української зимової лексики](https://thumbor.my.ua/p3b_nxY3JEfXzIanag6XsryaTpo=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F10fc3e707eb2a3274d2aa022816119fd.png)
Ви знаєте що таке кушпела чи шаруга? Відкриваємо багатство української зимової лексики
Використання самобутніх слів робить мову колоритнішою
Зима на прощання вирішила не лише неабияк поморозити Україну, але й засипати снігом. Українська мова дуже багата та різноманітна й в ній існує чимало варіантів, як можна назвати хуртовину, дізнатися їх цікаво та актуально.
Дізнатися про альтернативи слову "хуртовина" в українській мові допомагає онлайн-бібліотека "Горох", в якій зібрано найбільш корисні словники української мови. Використання цих самобутніх слів зробить мову більш колоритною.
Хуртовина — це сильний вітер зі снігом, синонімом до цього слова є завірюха, віхола, заметіль. Також це природне явище називають хурделиця, сніговій.
Приклади використання цих слів у реченнях
- На вулиці знову почалася люта завірюха, замітаючи всі стежки пухнастим снігом
- Сильна віхола накрила місто, перетворивши вулиці на білу казку
- Несподівана хурделиця застала перехожих зненацька, змушуючи їх шукати прихистку
- Сніговій закрутив усе довкола, дітям дозволили не йти до школи
Також є цікаві діалектичні визначення сильного снігу та вітру. Зокрема в різних регіонах України хурделицю називають завійниця, кушпела, охиза, сніжниця, хвища, шаруга. Ці слова широко не використовуються в Україні, вони в ходу в певних регіонах.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)