Google запустив «помилкові» сповіщення про землетрус о 2-й ночі на тисячі смартфонів — в регіоні, де їх майже не буває
Google запустив «помилкові» сповіщення про землетрус о 2-й ночі на тисячі смартфонів — в регіоні, де їх майже не буває

Google запустив «помилкові» сповіщення про землетрус о 2-й ночі на тисячі смартфонів — в регіоні, де їх майже не буває

Google вимкнув детектор землетрусів після фейкової тривоги. Фото: Google / Depositphotos

У п’ятницю близько 2-ї години ночі тисячі власників смартфонів з Android у Сан-Паулу та Ріо-де-Жанейро (Бразилія) зокрема отримали помилкові екстрені сповіщення про землетрус магнітудою 5,5 — зрештою тривога виявилась фейковою, а головним винуватцем став Google.

Техногігант ще з 2020 року запустив мережу виявлення землетрусів, яка використовує акселерометри на пристроях Android як сейсмометр — спочатку у Каліфорнії, а потім поширив і на інші країни. На додаток до попереджень Google видає поради на кшталт того, яких дій слід вжити у випадках землетрусу, як-от вимкнути газ чи залишити пошкоджені будівлі.

1

Як зазначає Android Police, це, здається, вперше коли у системі стався збій: попри повідомлення, які отримали користувачі на смартфони, жодних офіційних заяв про землетрус від цивільної оборони Бразилії, яка керує ранньою системою попередження про стихійні лиха, не надходило (власне, не було і самого землетрусу), тож Google довелось терміново перепрошувати й дізнаватись, що пішло не так.

«Детектор не призначений для заміни будь-яких офіційних чи інших систем попередження населення. 14 лютого наша система виявила сигнали від пристроїв поблизу узбережжя Сан-Паулу та активувала сповіщення про землетрус для користувачів у регіоні. Ми негайно вимкнули сповіщення в Бразилії та наразі розслідуємо, що сталося. Перепрошуємо за незручності та продовжуємо вдосконалювати наші інструменти», — йдеться у коментарі компанії.

Про жодні відшкодування для власників смартфонів у заяві не йдеться, хоча сповіщення, схоже, викликали паніку у багатьох людей, зважаючи на те, що землетруси у Бразилії стаються рідко (принаймні, у порівнянні з регіонами, які перебувають у Тихоокеанському вогняному колі).

«Отримав ще одне попередження (02:21), воно надзвичайно рідкісне, останнє, яке я пам’ятаю, було, мабуть, у 2009 році, але майже не відчув його», — пише один із користувачів, який поділився скриншотом зі сповіщенням про землетрус.

Теги за темою
Google
Джерело матеріала
loader