Припинення вогню в Україні не означатиме скасування військового стану, - нардеп
Припинення вогню в Україні не означатиме скасування військового стану, - нардеп

Припинення вогню в Україні не означатиме скасування військового стану, - нардеп

Навіть якщо домовленості про припинення вогню в Україні будуть досягнуті, вони не означатимуть скасування військового стану. Це можливо, коли зникнуть загрози, передбачені законом про правовий режим військового стану. Про це заявив Верховна Рада Федір Вениславський в ефірі "Радіо свобода ".

- Сам факт тимчасового припинення вогню точно не усуває тих загроз, які призвели до запровадження правового режиму військового стану... Це ж не означає, що Росія відвела свої війська з тимчасово окупованих територій або свої засоби поразки, які можуть завдавати ударів по Україні. Враховуючи психічний стан Путіна, я думаю, ми можемо очікувати на будь-який розвиток подій. Тому без гарантій того, що це призведе до довготривалого світу, я не думаю, що воєнний стан може бути скасований, - заявив Веніславський.

За його словами, терміни можливого скасування військового стану залежать від низки обставин, зокрема відведення російських військ, гарантій безпеки та результатів міжнародних переговорів. Веніславський відмовився прогнозувати конкретні терміни.

  • 17 лютого український лідер Володимир Зеленський заявив, що Україні вдалося суттєво просунутися у питанні створення контингенту іноземних військовослужбовців на своїй території. Це може стати першим кроком для створення об'єднаних Збройних Сил Європи.
  • Цього ж дня спеціальний представник Сполучених Штатів Америки з Росії та України Кіт Келлог під час спілкування з журналістами у штаб-квартирі НАТО заявив, що рішення про мирну угоду ухвалюватиме президент України Володимир Зеленський та український народ, але нав'язувати Києву його ніхто не буде.
Джерело матеріала
loader
loader