Приватизація землі в Україні: юристка розповіла про обмеження на час воєнного стану
Приватизація землі в Україні: юристка розповіла про обмеження на час воєнного стану

Приватизація землі в Україні: юристка розповіла про обмеження на час воєнного стану

Важливо розрізняти поняття приватизації земельних ділянок і операцій з земельними паями, повідомляє Politeka.net.

Юристка Любов Полішкевич в коментарі для 24 Каналу пояснила, що згідно зі статтею 118 Земельного кодексу України, процес приватизації продовжує діяти навіть під час воєнного стану. Зацікавлений громадянин може подати клопотання до органів місцевого самоврядування або виконавчих органів, якщо йдеться про землю, що вже перебуває у його користуванні, і на ній є нерухоме майно — житловий будинок або господарські будівлі, повідомляє Політека.

Однак, не можна приватизувати "вільні" земельні ділянки під час війни. Це заборонено відповідно до Перехідних положень Земельного кодексу України. Безоплатна передача таких ділянок державної чи комунальної власності в приватні руки, а також надання дозволів на розробку документації для цієї мети, на період воєнного стану не дозволяється.

Дія законодавчих обмежень не ставить часових рамок для приватизації. Однак, йдеться лише про приватизацію землі під вже існуючим нерухомим майном. Наприклад, це може бути приватизація земель під будинками або для садівництва, де вже є садовий будинок, на який є право власності. Юристка також звернула увагу, що після закінчення воєнного стану процес приватизації "вільних" ділянок землі стане доступним для всіх охочих, однак з огляду на обмежену кількість земельних ділянок, існує ймовірність, що їх може не вистачити на всіх.

Останні новини України:

Нагадаємо Politeka писала, Популярний овоч подешевшав ще більше: які ціни стануть новою реальністю для українців.

Також Politeka писала, Ціни на овочі до нового урожаю стануть новим ударом по гаманцям: якого подорожчання очікувати.

Теги за темою
війна Земля
Джерело матеріала
loader
loader