Ультиматум Україні та Європі. До чого веде двостороння домовленість Росії та США
Ультиматум Україні та Європі. До чого веде двостороння домовленість Росії та США

Ультиматум Україні та Європі. До чого веде двостороння домовленість Росії та США

Путіну вдалося зіграти у свою гру і вивести переговори по закінченню війни у зручний для себе формат - сам на сам із Трампом, визнає блогер Сергій Стуканов. На Україну і Європу чекає непросте завдання - завоювати собі повноцінні місця за столом переговорів.

Треба констатувати, що Трамп не просто поновив діалог із РФ, який виводить Путіна із (і раніше умовної) ігнорації з боку західного світу, але й суттєво підважив принцип "нічого про Україну без України".

Чим небезпечні розмови США і РФ сам-на-сам, без участі України і Європи?

  1. Перше й найочевидніше — те, що Путін і Трамп вдвох зможуть окреслити рамку (вигідну для Росії й здебільшого неприйнятну для нас), яку по тому запропонують Європі та Україні. Зайве казати, що усе мало б бути із точністю до навпаки: разом з Європою та Україною напрацювати платформу, з якою вийти на перемовини із РФ й поставити саме її перед фактом.
  2. Білатеральні домовленості РФ і США, поза сумнівом, й є тим форматом, який так настійливо домагався здобути владар Кремля. Транспарентні дискусії за широким столом зі США, ВБ, Євросоюзом й додатково двома-трьома лідерами ЄС (за яких усі разом би напосідали на Путіна із вимогами та звинуваченнями), звісно, є менш привабливі для агресора за спокусливий варіант напівпотайки й змовницьки "перетерти" наявні проблеми із Трампом, а тоді спільно тиснути на Україну і ЄС.
  3. Та найбільш небезпечним є те, що такі перемовини вдвох між РФ та США не обмежаться Україною. Так, Росія вже застосувала (в розмові Лаврова і Рубіо) принцип розширення порядку денного, за якого "конфлікт в Україні" став одним з низки пунктів до обговорення (поряд із Близьким Сходом та рядом інших питань). Це означає, по-перше, розмиття фокусу. Й, по-друге, дає можливість Росії зманіпулювати Америкою. Тобто, скажімо, дійти потенційної згоди із неукраїнських питань і в такий спосіб принадити США всеосяжною рамковою угодою, а тоді жорстко обстоювати вимоги з української теми, погрожуючи у разі чого зірвати домовленості з решти пунктів.

За цих умов Україна, ЄС та ВБ мають твердо й невідступно наполягати на участі у переговорах, які стосуються їхньої долі передусім. США не дуже воліють вбачати нашу і Європи суб'єктність, але саме тому є життєво важливим докласти зусиль, аби змусити на нас зважати. Визначальний час і для нас, і для Європи в цілому.

Автор висловлює особисту думку, яка може не співпадати із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо Повернути херсонські та запорізькі території: яким може виявитися компроміс Росії
Теги за темою
Володимир Путін
Джерело матеріала
loader