Росіяни поширюють дезінформацію про нібито підготовку Україною терактів у країнах ЄС, щоб «зірвати переговори про мир», — ЦПД
Росіяни поширюють дезінформацію про нібито підготовку Україною терактів у країнах ЄС, щоб «зірвати переговори про мир», — ЦПД

Росіяни поширюють дезінформацію про нібито підготовку Україною терактів у країнах ЄС, щоб «зірвати переговори про мир», — ЦПД

За словами керівника Центру протидії дезінформації, насправді Росія здійснила низку диверсій і підпалів у країнах ЄС та НАТО

Російську інформаційну операцію під умовною назвою «Україна не хоче миру» курує директор Служби зовнішньої розвідки РФ, давній друг Путіна – Сергій Наришкін.

Про це йдеться у повідомленні Центру протидії дезінформації. 

«Російську інформаційну операцію під умовною назвою «Україна не хоче миру» курує керівник СЗР РФ, давній друг Путіна — Наришкін. Він вже провалив кабельні диверсії проти країн НАТО, виставивши Росію винуватцем, після чого почав розповідати, що Україна готує теракти щодо суден. Зараз Наришкін почерк не змінює і бреше про «підготовку Україною терактів в ЄС»,  —  повідомив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко у телеграмі.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, насправді Росія здійснила низку диверсій і підпалів у країнах ЄС та НАТО та «намагалася вбити гендиректора Rheinmetall, про що казали в Альянсі».

«Тепер Наришкін готує можливі диверсії для звинувачення України. Але він настільки бездарний, що інформаційно одразу зрозуміло, що це робити буде РФ. І ось це все — частина кампанії, щоб звинуватити Україну «у зриві миру», якого не хоче сама РФ», — попередив керівник ЦПД.

За попередні місяці у Балтійському морі виявили цілу низку обривів кабелів комунікації.

Так, наприкінці січня у Балтиці пошкодили підводний оптоволоконний кабель, що належить латвійському Центру телерадіомовлення. Норвегія заарештувала судно з російським екіпажем, яке підозрювали у пошкодженні кабелю. Втім, влада Швеції після розслідування виключила диверсію у цьому випадку і дійшла висновку, що це була випадковість, «сукупність погодних умов, недоліки обладнання та морської підготовки на затриманому судні». Судно відпустили.

Ще в листопаді 2024 року були пошкоджені два кабелі в Балтійському морі між Швецією, Литвою, Німеччиною та Фінляндією. Як повідомляла тоді The Wall Street Journal з посиланням на джерела, слідчі вважали, що китайське судно зробило це навмисно, а його капітана завербували російські спецслужби. 

25 грудня ще один кабель у Балтиці був  пошкоджений танкером Eagle S, який входить до так званого російського тіньового флоту. 8 січня Швеція заявила, що знайшла ще один пошкоджений кабель — Nordbalt.

На тлі цих випадків 14 січня НАТО оголосило про початок нової операції «Балтійський вартовий», яка має забезпечити охорону морської інфраструктури регіону.

Фото: ЦПД

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Росія
Джерело матеріала
loader
loader