Потрібно готуватися: українців попередили про різке зростання цін на продукти
Потрібно готуватися: українців попередили про різке зростання цін на продукти

Потрібно готуватися: українців попередили про різке зростання цін на продукти

На вартість продуктів впливає ситуація з електроенергією та інфляція.

Коротко:

Українцям потрібно готуватися до зростання цін на продукти вже цієї весни. Про це заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, передає Фокус.

За його словами, подорожчають навіть продукти з дешевого сегмента, а головним чинником інфляційної динаміки залишається девальвація гривні.

"Минулого року за інфляції 12,2% споживчий кошик у нас під 14% витягнув. Тому, думаю, таке співвідношення буде і цього року. Однозначно продовольство потягне за собою більше зростання. Особливо дешевий сегмент - ціни на овочі, хліб, крупи зростатимуть швидше, ніж на м'ясо і молокопродукти, як сири. Чим люди бідніші, тим вони більше їдять хліба і картоплі", - наголосив експерт.

Він також додав, що заморожування соціальних стандартів збільшить попит на дешеві продукти.

Кріс того, експерт зауважив, що на вартість продуктів впливає ситуація з електроенергією та опаленням, а також інфляція.

Ціни на продукти - останні новини України

Нагадаємо, як повідомляв Главред, у січні 2025 року в Україні зафіксували зниження вартості молока екстра ґатунку. Порівняно з груднем 2024 року ціна впала на 1,5 гривні або 8%.

Також відомо, що в Україні знизилися ціни на яйця і зараз вони суттєво нижчі, ніж у листопаді-грудні 2024 року. Головною причиною зниження вартості яєць стало традиційне зменшення попиту після новорічних свят.

Крім того, в Україні продовжують знижуватися ціни на картоплю. Основними причинами здешевлення є збільшення імпорту та погіршення якості овоча під час зберігання.

Читайте також:

Хто такий Олег Пендзин

Олег Володимирович Пендзин - економіст, керівник громадської спілки "Економічний дискусійний клуб". Виступає в якості економічного експерта на телебаченні, а також автора матеріалів для низки українських медіа на фінансову та споживчу тематику.

Джерело матеріала
loader
loader