У НБУ пояснили, що відбувається з доларом і хто формує попит
У НБУ пояснили, що відбувається з доларом і хто формує попит

У НБУ пояснили, що відбувається з доларом і хто формує попит

Національний банк України розкрив причини суттєвого зростання попиту на готівкову іноземну валюту у 2024 році.

Про це повідомляється в офіційному Telegram-каналі НБУ.

Головним фактором стало скасування обмежень на продаж готівкової валюти банками наприкінці 2023 року. Це рішення допомогло мінімізувати різницю між офіційним курсом та курсом на готівковому ринку до 1%, тоді як у 2023 році вона становила 10%, а у 2022 році сягала 25%.

Зміни призвели до перерозподілу попиту. Після скасування лімітів обсяги купівлі безготівкової валюти населенням скоротилися на 18%. За даними НБУ, попит на готівкову валюту формують не лише громадяни, які купують її для заощаджень, але й волонтери, дрібні сільськогосподарські підприємства та малий бізнес.

Курс гривні до долара
Курс гривні до долара
Хвиля

Регулятор наголошує на важливості збереження довіри до гривні. Наразі у строкових гривневих депозитах та ОВДП зберігаються понад 310 млрд грн. Для підтримки інтересу до гривневих активів НБУ підвищив облікову ставку у грудні та січні загалом на 1,5 відсоткових пункти до 14,5% річних.

Нагадаємо, що прогноз курсу долара на січень 2025 року становить 44,53 грн/долар, що демонструє зростання порівняно з попереднім місяцем.

Варто додати, що прогноз Райффайзен банку передбачає зростання курсу долара до 42,7 гривень до кінця березня, хоча НБУ продовжує вживати заходів для стримування курсу.

Також облікова ставка НБУ була підвищена двічі - до 13,5% у грудні 2024 року та до 14,5% у січні 2025 року.

Крім того, обмеження на перекази з картки на картку у розмірі 150 тисяч гривень можуть бути скасовані протягом найближчих двох місяців.

Джерело матеріала
loader
loader