Нафта дешевшає на тлі зростання запасів у США
Нафта дешевшає на тлі зростання запасів у США

Нафта дешевшає на тлі зростання запасів у США

Ціни на нафту знизилися у четвер, 20 лютого, на тлі збільшення запасів сирої нафти в США.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту Brent знизилися на 17 центів до 75,87 доларів за барель. Американська нафта West Texas Intermediate подешевшала на 30 центів до 71,95 долара. Березневий контракт закінчується в четвер, а більш активний квітневий контракт знизився на 22 центи до $71,88.

Запаси нафти в США минулого тижня зросли на 3,34 мільйона барелів, повідомили ринкові джерела з посиланням на дані Американського інституту нафти в середу.

Офіційні дані щодо запасів нафти від Управління енергетичної інформації США (EIA) мають бути представлені в четвер. Обидва звіти були відкладені на день через свято США в понеділок.

Аналітики прогнозують, що близько 2,2 мільйона барелів сирої нафти було додано до запасів США за тиждень, що закінчився 14 лютого. Якщо прогнози правильні, енергетичні компанії додавали б сирої нафти в сховища протягом чотирьох тижнів поспіль вперше з квітня 2024 року.

Імпортні мита, оголошені адміністрацією Трампа, також можуть вплинути на ціни на нафту через підвищення вартості споживчих товарів, кажуть аналітики, послабивши світову економіку та зменшивши попит на паливо. Занепокоєння з приводу попиту в Європі та Китаї також допомагало стримувати ціни.

«Цілком природно бути стурбованими глобальними економічними перспективами, оскільки Дональд Трамп завдає удару по існуючій глобальній «структурі вільної торгівлі» сигналами про 25% тарифи на імпорт автомобілів до США», — сказав Б’ярн Шілдроп, головний аналітик із товарів SEB.

Окремо Росія заявила, що потоки нафти Каспійського трубопровідного консорціуму, основного маршруту для експорту сирої нафти з Казахстану, скоротилися на 30%-40% у вівторок після атаки українського безпілотника на насосну станцію. Зниження на 30% означало б втрату ринкової пропозиції на 380 000 барелів на день, показують розрахунки Reuters.

Однак інші фактори та потенційне збільшення пропозиції нафти додали занепокоєння щодо цін.

На Близькому Сході Ізраїль і ХАМАС почнуть непрямі переговори щодо другого етапу угоди про припинення вогню в Газі, яка може вплинути на ціни на нафту, зменшивши ризик подальших збоїв у постачанні.

А потенційне відновлення нафтових потоків з іракського Курдистану нівелювало ризики поставок, вважають аналітики ING.

Фото: Bloomberg

Теги за темою
США Ринок
Джерело матеріала
loader