У Чернігові відкрили 16-й інноваційний реабілітаційний центр всеукраїнської мережі RECOVERY, заснованої Віктором та Оленою Пінчук. Відтепер там щорічно зможуть отримувати допомогу понад тисяча поранених українських захисників, йдеться у пресрелізі мережі.
Зокрема, благодійники створили реабілітаційні центри на базі державних медустанов, а відтак RECOVERY є прикладом успішного партнерства між бізнесом та державою. Як і по всій Україні, центр у Чернігові побудований з урахуванням світових стандартів технологічності та інклюзивності.
"Ми відкриваємо вже 16-й центр RECOVERY, але це формально, адже в деяких із них ми робили другу чергу, тому вже 20 разів відкривали реабілітаційні центри. Вони дуже потужно працюють, тут уже відновилося понад 22 тисячі героїв і героїнь. Коли вийдемо на 100%, то буде потужність 26 тисяч військових на рік. Це дуже велика цифра в масштабах країни, і в цьому сенсі ми задоволені", — зазначив засновник проєкту Віктор Пінчук.
Зазначається, що у Чернігові центр RECOVERY має ряд інноваційних тренажерів та апаратів, які покривають увесь спектр функціональних порушень. Серед них, зокрема, травми, отримані після вогнепальних поранень, а також мінно-вибухові травми. У кабінетах фізичної реабілітації є обладнання з віртуальною реальністю, через яке з пацієнтом можна підтримувати зворотний зв’язок.
Окрім цього, центр є повністю безбар’єрним. У ньому наявні широкі дверні отвори, немає порогів, є медичний антиковзкий лінолеум на підлозі, поручні в коридорах. Також у центрі наявні інклюзивні санітарні вузли з площею, якої вистачає для осіб на кріслах колісних.
У центрі є лікувально-реабілітаційна зона, де наявні велика та мала зали фізичної реабілітації й механотерапії. Також там є два зали для індивідуальних занять та ряд медичних кабінетів: фізіотерапії, лазерної терапії, асистивних технологій, психологічної допомоги, ерготерапії, масажний кабінет. Окрім цього, наявні кабінети терапевта мови й мовлення та фізичного терапевта. У лікувально-реабілітаційній зоні є кабінети завідувача відділення, старшої медсестри, простора гостьова зона та службові приміщення.
Також у реабілітаційному центрі є палатне відділення, де знаходяться 12 палат на 45 ліжок. У палатах наявні електричні функціональні ліжка та меблі, яка забезпечують зручне та комфортне перебування пацієнтів. У палатному відділенні функціонує ординаторська, пост медичної сестри, маніпуляційна, комутаційна, наявні інклюзивні санвузли.
"Ми не займаємося гіперопікою, адже люди самостійні — і мають такими бути. Наші пацієнти, навіть якщо прибувають на кріслах колісних, можуть повністю обслуговувати себе. Усі двері, входи, виходи доступні, є сучасні ліфти. Чернігівський центр не має фізичних бар’єрів — і наша команда працює, щоб не було й психологічних", — зазначила завідувачка чернігівського реабілітаційного центру RECOVERY Ганна Анісовець.
Відновленням поранених військових у центрі RECOVERY займатиметься мультидисциплінарна реабілітаційна команда. До її складу входять лікарі фізичної реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, масажисти, терапевти мови та мовлення, а також психолог. Вони надають якісну реабілітаційну допомогу завдяки високотехнологічному обладнанню, а також своїй кваліфікації.
Реабілітаційні центри RECOVERY також працюють та надають безоплатні послуги у Вінниці, Дніпропетровській області (три заклади), Києві (два заклади), Луцьку, Львові, Одесі (два заклади), Полтаві, Рівному, Хмельницькому, Черкасах і Чернівцях. Загальна кількість пацієнтів, які отримали допомогу в інноваційних центрах сягає 22 тисячі людей.