У Трампа порадили Україні "пом'якшити тон" і підписати угоду про корисні копалини
У Трампа порадили Україні "пом'якшити тон" і підписати угоду про корисні копалини

У Трампа порадили Україні "пом'якшити тон" і підписати угоду про корисні копалини

Майк Волтц (Фото: AARON SCHWARTZ / EPA)

Радник президента США з питань нацбезпеки Майк Волтц заявив, що Україні потрібно "пом'якшити тон" та підписати зі Штатами угоду про корисні копалини. Про це він розповів у коментарі Fox News.

За словами Волтца, віцепрезидент США Джей Ді Венс "був дуже розчарований", залишаючи Мюнхенську конференцію з безпеки, так само розчарованим був і американський міністр фінансів Скотт Бессент, що мав візит до Києва для підписання угоди.

"І все це на додачу до президента [Трампа], який зробив своє розчарування загальновідомим", – зазначив радник.

Він стверджує, що цією угодою США надали "неймовірну та історичну можливість" разом з ними інвестувати в економіку України, вкладатися у її природні ресурси та справді стати партнером у майбутньому країни.

Читайте також
Reuters: США можуть спочатку укласти з Україною спрощену угоду про корисні копалини

Чиновник вважає, що це є найкращою гарантією безпеки, на яку Україна може коли-небудь сподіватися, й така угода краще, аніж "черговий піддон з боєприпасами" (пакети військової допомоги).

Волтц не розуміє, чому Україна опирається цьому і вчиняє те, що віцепрезидент Венс назвав "лаянням у пресі" за все, що зробила адміністрація Трампа.

"Це просто неприпустимо. Їм [Україні] потрібно пом'якшити тон, уважно подивитися та підписати цю угоду", – підсумував радник.

Також він повідомив, що американо-українські контакти продовжуються.

Напередодні президент США підтвердив, що хоче відродити угоду про корисні копалини.

Читайте також
Зеленський зустрівся зі спецпосланцем Трампа: США попросили без заяв та пресконференції
  • 11 лютого президент США Трамп заявив, що Україна "по суті погодилася" надати Штатам доступ до мінералів на суму $500 млрд в обмін на військову допомогу. Після цього стало відомо про візит до Києва міністра фінансів США Бессента для обговорення доступу Штатів до критично важливих корисних копалин.
  • Україна доопрацювала проєкт документа і передала його американській стороні. Однак переговори між президентом Зеленським і віцепрезидентом США Венсом завершилися 14 лютого в Мюнхені без оголошення про угоду.
  • 15 лютого Зеленський повідомив, що Україна не підписала угоду, оскільки там не був прописаний взаємозв'язок між доходом від ресурсів та гарантіями безпеки. Згодом він повідомив, що Україна зацікавлена у підписанні документа, але після його доопрацювання.
Читайте також
"Бути з миром чи бути з Путіним". Перші заяви Зеленського після суперечки з Трампом
Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader
loader