AP: Успішна миротворча місія в Україні може тривати 20-30 років. А неуспішна?
AP: Успішна миротворча місія в Україні може тривати 20-30 років. А неуспішна?

AP: Успішна миротворча місія в Україні може тривати 20-30 років. А неуспішна?

AP: Успішна миротворча місія в Україні може тривати 20-30 років. А неуспішна?

Європа повинна "набратися м’язів прямо зараз", аби наша країна отримала реальні гарантії безпеки. 

На тлі активізації відносин США та Росії європейські лідери конкретизують деталі плану з розміщення в Україні іноземних миротворців, які повинні запобігти повторному нападу РФ, повідомляє Associated Press. Відповідна пропозиція стає все більше публічною. Ймовірно, план буде "на столі" під час візиту у Вашингтон головних прихильників цієї ідеї — президента Франції Еммануеля Макрона та прем'єр-міністра Британії Кіра Стармера. 

Британський прем'єр вже попереджав, що без участі Штатів європейська миротворча місія не спрацює. Втім, переконати очільника Білого дому Дональда Трампа може бути важким завданням, наголошують в AP. 

У статті йдеться про те, що успіх миротворчого плану залежить від умов припинення вогню на українському фронті. Сьогодні РФ зосередила на полі бою 600 тисяч своїх військових, і якщо навіть якась частина з них залишиться, це буде передумовою для нового витка конфлікту. Це ні для кого не секрет, та Київ все одно продовжує нагадувати партнерам про такі ризики щоразу. 

Директор з військових наук Королівського інституту об’єднаних збройних сил Метью Севілл попереджає, що Європі буде важко зібрати для участі у миротворчій місії навіть кілька десятків тисяч військових: "Європейські країни матимуть обмежені можливості для розгортання чогось, що можна підтримувати протягом кількох ротацій, потенційно протягом кількох років". 

Це важливий акцент: миротворчі місії часто тривають протягом певного часу. Приміром, якщо згадати про Кіпр та Ліван, то мова йде про десятиліття. 

"Якщо вона (мирна місія в Україні — ред.) буде успішною, то триватиме 20 або 30 років, — сказав професор із вивчення війни в Королівському коледжі Лондона Майкл Кларк. — Якщо це не вдасться, через два роки все закінчиться бойовими діями".

Росія тим часом готується до тривалої війни, про що попереджає міністр оборони Литви Довіле Шакалієне. За її словами, сьогодні країна-агресор має втричі більше робочої сили, а її оборонна промисловість розвивається швидше, ніж у Європі.

"Хтось вірить, що це тільки проти України? Яка користь від гарантій безпеки від слабкої сторони? Європа має набратися м’язів прямо зараз, щоб справді бути в змозі надати гарантії безпеки, які залишаться в силі", — сказала Шакалієне. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський, який раніше стверджував, що після укладання мирної угоди нашій державі необхідні будуть до 200 тисяч миротворців, уточнив, що це можуть бути й українські військові, не обов'язково європейські. Глава держави пояснив, що основне питання полягає в їхньому озброєнні. Тим часом європейські лідери продовжують обговорювати потенційну відправку своїх військ як альтернативу членства України в НАТО. 

Детальніше про плани по розміщення в Україні миротворчих військ читайте у статтях Володимира Кравченка на ZN.UA "Іноземні війська в Україні. Що змусить Путіна змиритися з цим" та "Європа заворушилася. Хто і як може відправити миротворців в Україну". 

Джерело матеріала
loader
loader