Національний інститут раку представив третій цикл програм про онкохвороби
Національний інститут раку представив третій цикл програм про онкохвороби

Національний інститут раку представив третій цикл програм про онкохвороби

Національний інститут раку представив третій цикл просвітницької програми "ОНКОсвідомість", яка присвячена рідкісному, але небезпечному виду раку - холангіокарциномі.

Про проєкт та необхідність інформування про онкохвороби на брифінгу в Укрінформі розповіла директорка інститут Олена Єфіменко.

"Це вже третій цикл передач проєкту "ОНКОсвідомість". Сьогодні ми будемо говорити про захворювання жовчних протоків - холангіокарциномі. За останні шість років відмічається величезне зростання (захворюваності на цей вид раку - ред.) в порівнянні з доковідними, довоєнними часами, коли в нас було лише 33 випадки. За останні шість років відбулося збільшення практично в 10 разів. 367 хворих (на холангіокарциному - ред.) отримали лікування в Національному інституті раку", - сказала Єфіменко.

Національний інститут раку представив третій цикл програм про онкохвороби - Фото 1

Як додала очільниця Національного інституту раку, випадки цього онкозахворювання реєструвалися практично по всій Україні. За її словами, такий вид раку, як холангіокарцинома складає 10% усіх злоякісних новоутворень печінки.

"Так, це невеликий відсоток, лише 1% від всіх онкозахворювань. Але, на жаль, практично всі хворі - на третій-четвертій стадії і виживаність дуже низька. Тому ми хочемо приділити увагу і підвищити свідомість не лише лікарів-онкологів, а всіх лікарів, а також родичів пацієнтів і наголосити циклом цих передач, що дуже важливо для кожного з нас знати все про скринінг, профілактику, здоровий спосіб життя", - наголосила Єфіменко.

Так, з 20 лютого на YouTube каналі проєкту "ОНКОсвідомість" кожні два дні буде доступна нова програма циклу. Загалом їх буде чотири, дві з яких присвячені дослідженням, дві - лікуванню.

Як зазначив заступник генерального директора з наукової роботи НІР Андрій Лукашенко, холангіокарцинома зустрічається нечасто порівняно з такими видами раку, як рак легенів, рак грудної залози або колоректальний рак.

Національний інститут раку представив третій цикл програм про онкохвороби - Фото 2

Це захворювання, за його словами, протікає дуже агресивно і потребує дуже кваліфікованого підходу, тому що, як правило, пацієнти звертаються з приводу ускладнень.

"Жодна країна не може собі дозволити методи скринінгу, обстеження здорового населення, тому що для цього потрібно дуже потужне обладнання МРТ, яке має амортизацію, потребує серйозних спеціалістів і це дуже дорого навіть для країн з розвиненою соціальною системою підтримки громадян. Відповідно, ми і наші колеги за кордоном, як правило, у двох третинах випадків маємо контакт уже з пацієнтами, які мають ускладнення", - зазначив науковець.

За його словами, в ситуаціях холангіокарциноми пацієнти звертаються, коли є основні симптоми - печінкова недостатність або порушення функції печінки із боку жовчних проток. Холангіокарцинома може викликати болі, жовтяницю, інтоксикацію, печінкову недостатність. Тому в групі ризику люди, які мають хронічні захворювання печінки.

Як наголошують спеціалісти, це захворювання має досить вузькі покази для операції, пацієнти, які отримують таргетну або хіміотаргетну терапію, мають кращу виживаність.

Як наголосив Лукашенко, онкозахворювання в 40% випадків можуть бути попереджені здоровим способом життя, який включає і вакцинацію від певних форм раку, а також цілий комплекс обстежень, які повинні люди проходити з певного віку.

Наразі, за його словами, завдяки дуже суттєвим інвестиціям держави в обладнання, в професійне навчання медиків різних напрямків, можна казати, що в Україні досягли майже таких самих результатів лікування, як і в країнах Європи або Сполучених Штатів, за умови лікування в закладах, які мають повний комплекс, починаючи від лабораторної діагностики, морфологічної, закінчуючи хірургією, анестезіологією і наявністю досвіду у спеціалістів таких, як клінічні онкологи або радіологи.

“ОНКОсвідомість” – це цикл відеопрограм, в яких провідні фахівці, досвідчені лікарі ДНП “Національний інститут раку” надають вичерпні відповіді на часті запитання пацієнтів та їхніх родичів, розвінчують міфи та дають корисні поради. У випусках можна отримати вичерпні відповіді не тільки про своєчасну діагностику раку, а й про те, як і коли необхідно її здійснювати, як стабілізувати психічний стан хворого, як обрати свого лікаря та не помилитися в терапії. Проєкт покликаний, перш за все, підвищити онко свідомість серед населення. Перший цикл програм був присвячений колоректальному раку. Другий цикл програм - раку підшлункової залози.

Програми попередніх циклів та циклу про холангіокарциному доступні на YouTube-каналі проєкту.

Джерело матеріала
loader
loader