Проходження ВЛК: чи можна оскаржити рішення комісії
Проходження ВЛК: чи можна оскаржити рішення комісії

Проходження ВЛК: чи можна оскаржити рішення комісії

Проходження ВЛК: чи можна оскаржити рішення комісії

Для цього треба мати певні підстави.

Через повномасштабне вторгнення Росії, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Всі військовозобов'язані мають проходити військово-лікарську комісію (ВЛК). «24 канал» розповів, чи можна оскаржити рішення ВЛК.

Як оскаржити рішення ВЛК

ВЛК на основі медичного огляду та досліджень ухвалює рішення про придатність чи непридатність особи до служби. Якщо військовозобов'язаний має скарги на здоров'я, то лікарі мають призначити додаткові медичні обстеження.

У випадку, якщо військовозобов'язаний не погоджується з рішенням ВЛК, то він може оскаржити його у суді. Для цього потрібно дотримуватися певного алгоритму дій. Існує певний порядок розгляду рішень:

  • постанови ВЛК районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки можна оскаржити до ВЛК області або м. Києва.
  • перегляд постанов підпорядкованих ВЛК (ВЛК областей) мають право здійснювати ВЛК регіонів.
  • постанови будь-яких лікарсько-консультативних комісій має право переглядати Центральна ЛКК, яка є керівним органом.

Щоб оскаржити постанову ВЛК у досудовому порядку, слід підготувати відповідну заяву про перегляд такої постанови та додати всі необхідні документи, видані військово-лікарською комісією. У заяві треба чітко вказати підстави для оскарження, наприклад, непомічену хворобу, помилку ВЛК у встановленні причинного зв’язку захворювання.

Раніше ми писали, чи має проходити ВЛК людина, яка має бронювання.

Джерело матеріала
loader
loader