"Раніше водила мама, тепер водить дружина": експерт розкрила секрет довголіття одружених чоловіків
"Раніше водила мама, тепер водить дружина": експерт розкрила секрет довголіття одружених чоловіків

"Раніше водила мама, тепер водить дружина": експерт розкрила секрет довголіття одружених чоловіків

Одружені чоловіки в Україні живуть довше, ніж самотні, і причина цього криється в ролі жінок як "менеджерів здоров'я" в сім'ї. Про це заявила ендокринолог Наталія Безмен у бесіді з Юрієм Романенком.

За словами Безмен, жінки традиційно беруть на себе турботу про здоров'я чоловіків, мотивуючи їх відвідувати лікарів і стежити за лікуванням. "Дружина зазвичай виступає таким менеджером із здоров'я. Що змінюється в житті чоловіка, коли він одружується? Раніше з ним до поліклініки водила мама, а тепер це робить дружина. А якщо дружини немає, то, значить, ніхто його до лікаря не привів", – зазначила експертка.

Безмен наголосила, що в українських сім'ях існує чіткий поділ ролей, коли "дружина займається одними проблемами й ситуаціями, а чоловік – іншими". При цьому турбота про здоров'я традиційно належить до жіночих обов'язків.

Зі свого професійного досвіду ендокринолог підтвердила: "У моїй практиці постійно жінки приводять чоловіків мало не за руку і записують, що приймати, які таблетки приймати. Потім дають ці таблетки, я так розумію, вдома. А сам чоловік, виходить, цього всього не робив би".

"Раніше водила мама, тепер водить дружина": експерт розкрила секрет довголіття одружених чоловіків - Фото 1

Безмен також зазначила, що самотні люди загалом живуть менше: "Загалом, самотня людина живе менше, ніж людина, яка не самотня". Вплив на тривалість життя має навіть наявність домашніх тварин: "За статистикою, люди, у яких є домашній улюбленець, також живуть довше. Чому? Тому що якісь ендорфіни, менше кортизолу і також відповідальність за своє життя".

Водночас спеціалістка зауважує позитивні зміни серед молодого покоління українських чоловіків: "Молоді люди, молоді хлопці, які доходять до лікаря... Особливо дивують хлопці, які приходять у 19, 20, 21 рік – дуже свідомі, дуже зацікавлені у своєму здоров'ї, занурюються в тему, запитують".

Ще одним фактором, що впливає на тривалість життя, експертка назвала більшу увагу жінок до своєї зовнішності та здоров'я, тоді як "чоловік, особливо одружений чоловік, здебільшого на себе махає рукою" і "не стежить за своєю вагою, за своєю зовнішністю".

Раніше демограф оцінив, як зміниться співвідношення чоловіків і жінок в Україні після війни.

Джерело матеріала
loader
loader