З "мінімалки" по 800 грн: в Україні змінили податки, хто має підкоритися новим правилам у 2025 році
З "мінімалки" по 800 грн: в Україні змінили податки, хто має підкоритися новим правилам у 2025 році

З "мінімалки" по 800 грн: в Україні змінили податки, хто має підкоритися новим правилам у 2025 році

Для наших шанованих читачів, котрі перевірили на своєму досвіді, що таке сплата податків, є важлива інформація. Так, з 2025 року усі фізичні особи-підприємці (ФОП), незалежно від групи оподаткування, зобов'язані сплачувати військовий збір.

ФОП 1, 2 та 4 груп сплачуватимуть фіксовану суму в 800 грн на місяць, а ФОП 3 групи – 1% від доходу.

Про це стало відомо завдяки повідомленню порталу "Уряд online".

Як будуть працювати нові податки, скріншот: YouTube//ТСН

Раніше військовий збір переважно платили офіційно працевлаштовані громадяни, але відтепер його мають платити і ФОП усіх груп.

Це означає, що незалежно від форми оподаткування кожен підприємець зобов'язаний робити свій внесок у фінансування армії.

Люди, які оплачують податки. Фото: youtube

Згідно з новими змінами, військовий збір у 2025 році мають платити:

ФОПи 1, 2 та 4 групи;

ФОПи 3 групи (як фізичні особи, і юридичні особи).

Це означає, що жодна із категорій підприємців не звільняється від обов'язку сплачувати цей внесок. Розмір збору залежить від групи оподаткування підприємця:

ФОПи 1, 2 та 4 груп сплачуватимуть 10% від мінімальної заробітної плати: оскільки у 2025 році мінімальна зарплата становитиме 8 000 грн, то щомісячний авансовий внесок для цих категорій становитиме 800 грн;

ФОПи 3 групи платитимуть 1% свого доходу: це стосується як фізичних осіб-підприємців, так і юридичних осіб, які працюють на третій групі оподаткування.

Таким чином, спрощенці 1, 2 та 4 груп матимуть фіксовану суму до сплати, а для 3 групи розмір збору змінюватиметься залежно від отриманого доходу. Для різних категорій підприємців передбачено правила сплати збору.

ФОПи 1, 2 та 4 груп можуть сплачувати військовий збір помісячно або відразу за весь квартал чи рік: головне, щоб суму було перераховано до кінця звітного періоду. Наприклад, можна сплатити 800 грн щомісяця або внести одразу 2 400 грн за квартал.

ФОПи 3 групи сплачують збір щокварталу: оплата має відбутися протягом 10 днів після остаточного строку подання податкової декларації.

Зима, сніг, українці фото: Знай.ua

Щоб уникнути штрафів та нарахування пені, важливо своєчасно виконувати свої податкові зобов'язання. Кожен підприємець зобов'язаний зазначити суму сплаченого військового збору у своїй декларації:

ФОПи 1 та 2 груп подають річну декларацію: якщо протягом року підприємець перевищив дозволений ліміт доходу або змінив систему оподаткування, йому доведеться подавати декларацію за квартал;

ФОПи 4 групи подають декларацію до 20 лютого поточного року: у цій декларації зазначаються всі платежі, зроблені за минулий рік. Наприклад, суму військового збору, сплаченого 2025 року, буде зазначено у декларації за 2026 рік;

ФОПи 3 групи подають квартальну декларацію: військовий збір у розмірі 1% від доходу відображається у кожному звітному періоді.

Контролюючі органи самостійно нараховують суму військового збору для ФОПів 1, 2 та 4 груп. Підприємець отримує відповідне повідомлення та зобов'язаний сплатити встановлену суму до кінця кожного місяця або у звітний період.

За порушення строків сплати передбачено штрафні санкції, а також нарахування пені за кожний день прострочення платежу. Крім того, борг перед державою може бути підставою для блокування банківських рахунків підприємця та інших обмежень у веденні бізнесу.

Раніше повідомлялося, в гаманцях вітер гулятиме: навесні активізується зростання цін на продукти.

Також, від боргів не сховаєтеся ніде: дані про кредити українців передаватимуть за кордон.

Джерело матеріала
loader