Стармер і Макрон хочуть натиснути на Трампа через Україну: про що вони домовилися
Стармер і Макрон хочуть натиснути на Трампа через Україну: про що вони домовилися

Стармер і Макрон хочуть натиснути на Трампа через Україну: про що вони домовилися

Лідери Великої Британії та Франції хочуть переконати Дональда Трампа не продовжувати переговори з РФ, пише The Times.

Коротко:

Цього тижня прем'єр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Еммануель Макрон зустрінуться з президентом США Дональдом Трампом. Політики домовилися координувати свій підхід у спробі вплинути на мирний план глави Білого дому і виступлять з єдиним посланням щодо України.

Як повідомляє The Times із посиланням на високопоставлені дипломатичні джерела, Стармер і Макрон закличуть Трампа припинити сепаратні мирні переговори з Москвою в обмін на зобов'язання Європи щодо забезпечення майбутньої безпеки України. Глобальна безпека зіткнулася з "критичним моментом", заявили вони.

Стармер має зустрітися з Трампом у Вашингтоні 27 лютого. Макрон проведе окремі переговори з президентом США 24 лютого.

Водночас міністр освіти Великої Британії Бріджит Філліпсон виявила обережність і не стала критикувати Трампа за ініціювання переговорів із Путіним щодо України. За її словами, американський лідер вчинив правильно, звернувшись до Росії з пропозицією про переговори, але "врегулювання неможливе" без участі Києва.

"Її може бути ніякого врегулювання, якщо не пройдуть переговори за участю як Росії, так і України", - сказала вона.

Нещодавні заяви Вашингтона про війну в Україні

Як повідомляв Главред, прессекретар Білого дому Керолайн Лівітт заявила 23 лютого, що війна в Україні може завершитися наступного тижня.

"Президент і його команда зосереджені на продовженні переговорів з обома сторонами цієї війни, щоб покласти край конфлікту, і президент абсолютно впевнений, що ми можемо зробити це цього тижня", - сказала вона.

Міністр оборони США Піт Гегсет висловив думку, що мирний поштовх не є "зрадою" України. Він вважає, що агресія Росії проти України стала "перезавантаженням виробництва" для НАТО і моментом "усвідомлення того, що цей альянс має бути надійним, сильним і справжнім".

Гегсет вважає, що повернення України до кордонів 2014 року не є реалістичним сценарієм.

Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що США та Україна працюють над угодою про корисні копалини. Вона нібито містить у собі гарантію безпеки.

"Ця угода є частиною довготривалої переговорної стратегії президента Трампа щодо миру між Україною та Росією, і дозвольте українцям повернутися до мирного існування", - сказав Бессент.

​​​​​​​

Кір Стармер - що про нього відомо

Сер Кір Родні Стармер - британський юрист і політик, тіньовий міністр щодо виходу з Євросоюзу (2016-2020 рр.), лідер Лейбористської партії з 4 квітня 2020 року.

На думку видання Politico, Стармер із 2020 року робив усе можливе для зміни репутації Лейбористської партії як такої, що є непатріотичною та приділяє недостатньо уваги проблемам безпеки, і домігся в цьому помітного успіху.

Позиція тіньового кабінету Стармера полягає в збереженні твердої підтримки України у відбитті російського вторгнення.

У лютому 2023 року Стармер приїжджав до Києва, щоб зустрітися з президентом Володимиром Зеленським. Лідер лейбористів відвідав Ірпінь і Бучу, де на початку повномасштабного вторгнення звірствували російські окупанти.

"Це неймовірно бачити докази звірств, які я бачив сьогодні вранці. Фотографії мирних жителів на околицях Києва із зав'язаними очима і зв'язаними за спиною руками. У Гаазі має бути справедливість і належне відшкодування у відновленні України", - сказав він.

Під час свого візиту Стармер заявив, що позиція Британії щодо України "залишиться незмінною". Британський політик висловив солідарність із країною і наголосив на необхідності домагатися справедливості та відшкодування збитків, завданих російськими злочинцями.

"Для цього має бути справедливість. Має бути правосуддя в Гаазі, і має бути належне відшкодування у відновленні України", - сказав він.

Джерело матеріала
loader