Чотири країни ЄС хочуть повернути довоєнні квоти на імпорт агропродукції з України
Чотири країни ЄС хочуть повернути довоєнні квоти на імпорт агропродукції з України

Чотири країни ЄС хочуть повернути довоєнні квоти на імпорт агропродукції з України

Чотири країни ЄС хочуть повернути довоєнні квоти на імпорт агропродукції з України

Натомість Варшава намагається знайти компроміс, враховуючи військову ситуацію та європейські норми.

Міністри сільського господарства Угорщини, Болгарії, Румунії та Словаччини виступили за повернення до довоєнних квот на імпорт української сільськогосподарської продукції. Водночас Польща наразі не підтримує цю ініціативу, очікуючи на подальші консультації в межах Євросоюзу.

Про це розповів міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкерський, повідомляє "Суспільне".

Посадовець зазначив, що Європейська комісія відіграє ключову роль у регулюванні торговельної політики. Польща веде консультації як із сусідніми країнами, так і з Єврокомісією та іншими учасниками переговорного процесу.

За його словами, майбутні торговельні заходи значною мірою залежатимуть від військової ситуації в Україні та можливих змін у торговельній політиці ЄС. Також важливим є питання відповідності українського сільськогосподарського виробництва європейським стандартам.

"Багато що залежить від розвитку ситуації, адже це вплине на обсяг нашої допомоги. Двосторонні переговори також мають враховувати, чи готова Україна прийняти європейські вимоги до аграрного виробництва та сталого розвитку. Водночас країни, що межують з Україною, найбільше відчувають наслідки відкриття ринків, і це потребує рішень на рівні Єврокомісії", – уточнив польський міністр.

Польща продовжує підтримувати діалог із Україною. Зокрема 13 березня відбудеться засідання міжурядової комісії, де планується розглянути подальші кроки щодо регулювання аграрної торгівлі.

Сєкерський наголосив, що Польща як країна, що головує у форматі переговорів, має дотримуватися нейтральної позиції та сприяти пошуку компромісу.

"Це відкриті дебати, і ми маємо позицію чотирьох країн. Проте наразі, як головуюча держава, ми не підтримуємо жодну зі сторін, оскільки наша роль – шукати рішення, які влаштують усі сторони", – підсумував він.

Нагадаємо, Рада ЄС схвалила продовження режиму безмитної торгівлі для України з Європейським Союзом до червня 2025 року.

Польща почала головування в ЄС, заявляючи про рішучу підтримку України на шляху до перемоги та інтеграції до Євросоюзу. А прем’єр Дональд Туск наполягає на прискоренні вступних процедур для України. Але як взаємини Києва та Варшави вплинуть на оборонну політику, торговельні бар’єри й історичні рани?

Про все це редакторка міжнародного відділу ZN.UA Тетяна Силіна та оглядач Володимир Кравченко говорили під час інтерв’ю з главою польської дипломатичної місії в Києві Пйотром Лукасєвічем, який чітко заявив: "Наша стратегічна мета ‒ щоб Україна вийшла переможцем у цій війні".

Джерело матеріала
loader
loader