Дуда і Рінкевичс натякнули, що європейська угода про копалини могла б бути конкурентною американській
Дуда і Рінкевичс натякнули, що європейська угода про копалини могла б бути конкурентною американській

Дуда і Рінкевичс натякнули, що європейська угода про копалини могла б бути конкурентною американській

Європейська угода про корисні копалини, якщо така буде запропонована, може бути конкурентною до американської.

Таку думку під час пресконференції у Варшаві висловили президенти Польщі і Латвії Анджей Дуда і Едгарс Рінкевичс, передає кореспондент Укрінформу.

Відповідаючи на запитання про можливу європейську пропозицію угоди щодо копалин з Україною, Дуда заявив, що йдеться не лише про черпання прибутків від користування з українських копалин, але і про гарантії безпеки для України. За його словами, «усі процеси відбуваються у контексті мирних переговорів і того, що за ними приховується». На його переконання, важливо, щоб ці переговори призвели до тривалого миру, який гарантуватиме існування незалежної української держави.

«Тому, для мене очевидно, що як з американської сторони, так і з боку Єврокомісії (хоча для мене незрозуміло, на якому етапі це відбувається) усе має бути пов’язано з гарантіями безпеки для України. Тобто взамін за черпання з цих копалин Україні буде надано гарантії безпеки з дотриманням стратегічних інтересів. Питання у тому, хто дасть кращі і надійніші гарантії безпеки. Усе зводиться до цього питання», - підкресливДуда.

Схожу думку з цього приводу висловив і латвійський лідер. Він підкреслив, що Європа хоче бути за столом переговорів, і вона має запропонувати конкретику Україні, також і в контексті економічної складової.

«Україна вирішуватиме про те, як, з ким і на яких умовах це відбуватиметься. І, по-друге, конкуренція - це завжди добре», - констатував Рінкевичс.

Як повідомляв Укрінформ, в Єврокомісії у вівторок повідомили, що під час візиту Колегії Єврокомісії до Києва вчора європейська сторона підтвердила готовність до співпраці з Україною щодо видобутку та використання корисних копалин на основі Меморандуму, підписаного у 2021 році. Водночас про додаткові угоди у цій сфері або про спроби конкуренції зі США у доступі до цих копалин не йдеться.

Фото: PAP/Radek Pietruszka

Теги за темою
Україна США Польша
Джерело матеріала
loader