Кліматична ціна агресії РФ в Україні: викиди парникових газів за рік зросли на 30%
Кліматична ціна агресії РФ в Україні: викиди парникових газів за рік зросли на 30%

Кліматична ціна агресії РФ в Україні: викиди парникових газів за рік зросли на 30%

Викиди парникових газів, пов'язані з війною, збільшилися на 30% у 2024 році; кліматична ціна російського вторгнення сягнула 230 млн т CO₂ з початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.

Про це заявила представниця України в Міжурядовій групі експертів зі зміни клімату (МГЕЗК) Світлана Краковська, повідомляє Укрінформ із посиланням на Міндовкілля.

"На відкритті сесії МГЕЗК завідувачка лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту та представник України в МГЕЗК Світлана Краковська озвучила результати оцінки науковцями викидів парникових газів, спричинені війною в Україні. Згідно з цим аналізом, викиди, пов’язані з війною, зросли на 30% у 2024 році й досягли 230 млн тонн CO₂-еквіваленту з початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року", - йдеться в повідомленні.

Дослідження, проведене неприбутковою Ініціативою з обліку викидів парникових газів від війни Росії, оцінює відповідальність РФ за ці викиди у понад 42 млрд дол. США. Для цього експерти застосували «соціальну ціну вуглецю» у 185 дол. США за тонну еквіваленту CO₂.

"Три роки тому я була головою делегації й говорила від імені України, що ми не здамося, що причина зміни клімату і можливостей РФ накопичити ресурси для війни - у хворобливій залежності людства від викопного палива", - заявила Краковська.

На її переконання, це війна за можливість контролювати світ через контроль над викопними ресурсами. Залежність людства від викопного палива, наголошує науковиця, є не лише причиною кліматичної кризи, а й джерелом фінансування воєн та агресій.

62-га сесія Міжурядової групи експертів зі зміни клімату розпочала свою роботу в китайському місті Ханчжоу.

Як повідомлялось, дослідники з Японії за допомогою супутникових даних виявили, що концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі у 2024 році відзначилася найбільшим зростанням порівняно з попереднім роком за всю історію спостережень з 2010 року.

Фото @Anastasia Rodopoulou

Джерело матеріала
loader