Імовірний майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц розпочав переговори з соціал-демократами з метою якнайшвидшого затвердження спеціальних витрат на оборону в розмірі 200 мільярдів євро.
Про це пише Bloomberg із посиланням на джерела.
Представники християнських демократів Мерца і СДПН обговорюють способи обійти жорсткі обмеження на державні запозичення в Німеччині, щоб вивільнити ресурси для зміцнення занедбаної армії країни. За їхніми словами, вони розглядають можливість проштовхнути голосування за новий пакет, який буде вдвічі більшим за той, що був затверджений три роки тому, через парламент "кульгавої качки" Олафа Шольца.
Мерц обіцяв збільшити інвестиції в німецьку армію для протидії російській агресії, але його плани зіткнулися з проблемами після того, як маргінальні партії забезпечили собі блокуючу меншість у наступному парламенті. Маючи менше двох третин місць, основні партії не мають голосів для послаблення конституційних обмежень на державні запозичення. Але вони можуть обійти цю проблему, проштовхнувши голосування до того, як новий парламент збереться на своє перше засідання 24 березня.
"Переможець виборів перебуває під тиском необхідності швидко перейти до оборони, оскільки решта країн Європейського Союзу намагається відреагувати на рішучість Дональда Трампа домогтися швидкого врегулювання війни в Україні", ‒ пише видання.
Однією з ідей, що обговорюються в Німеччині, є створення спеціального фонду для нових військових витрат і допомоги Україні, кажуть співрозмовники. Іншими варіантами є розширення існуючого фонду у розмірі 100 мільярдів євро або адаптація так званого боргового гальма у такий спосіб, щоб він дозволяв більше витрачати на оборону. Будь-який з цих варіантів вимагав би переважної більшості у дві третини депутатів, що буде набагато складніше забезпечити після того, як наступний склад парламенту збереться на засідання.
Наслідки виборів у Німеччині можуть вийти далеко за межі країни й уплинути на долю Європи та України.
Наразі гостро стоїть питання: чи зможе Європа набути більшої суб’єктності на світовій арені? Поява в Німеччині рішучішого та проукраїнськи налаштованого канцлера здатна почасти компенсувати втрату передбачуваності з боку США в епоху Трампа. Європа потребує сильних лідерів, готових протистояти зовнішнім загрозам та адекватно сприймати внутрішні проблеми Старого Світу.
В статті "Україна нарешті отримала хороші новини з-за кордону" журналіст Петро Герасименко підбиває підсумки виборів у Німеччині.