Зміни у правилах бронювання у березні: що треба знати
Зміни у правилах бронювання у березні: що треба знати

Зміни у правилах бронювання у березні: що треба знати

Нові зміни діють з березня 2025 року. Їх мають знати всі підприємства, у яких працюють люди, що підлягають мобілізації.

Кабмін ухвалив нові правила бронювання у березні. Найважливіше, що тепер скасувати відстрочку від мобілізації можна за 5 днів, а не довше, як було раніше. А працівники, яких мобілізували після 18 травня 2024 року, автоматично враховуються у загальній кількості тих, кого підприємство може бронювати надалі, пише Юридичний цент Гончаренка.

Ще одне нововведення стосується зарплат. Тепер середню зарплату підприємства рахуватимуть щомісячно, а не раз на квартал. Перевірка інформації про зарплату проходитиме автоматично, через Пенсійний фонд.

Людина, яка тримає гроші в руці

Подати заявку на бронювання працівників можна через портал "Дія". Потрібно вказати всі дані про людей, підтвердити зарплату, підписати заявку та чекати на відповідь. Якщо підприємство отримало статус "критично важливого", бронювання триватиме до року.

Чоловік, який працює за компютером

Щоб стати таким підприємством, треба виконати три умови - мати середню зарплату не нижче 20 000 грн, не мати боргів зі сплати податків, а також відповідати ще одному з критеріїв. Наприклад, сплатити понад 1,5 млн євро податків на рік або отримати валютну виручку понад 32 млн євро. Також важливими є підприємства, які постачають електронні послуги або включені до урядових списків стратегічно важливих.

Гроші. Кадр з ютуба

Однак варто пам'ятати, що ТЦК лише виконують свою роботу. Якби росія не напала на Україну у 2014 році, не було б потреби у масовій мобілізації й повістках. Росія і росіяни — єдиний ворог, що знищив наші міста і змусив нас боротися за право на життя.

війська російських окупантів

Росіяни кидають своїх людей у бій без підготовки. Ми ж воюємо за свободу, а не за чуже. Наші ЗСУ боронять країну, щоб ми і наші діти жили у мирі. І тільки разом ми зможемо знищити росію та не повторити історію, коли розпущена армія у 1920-х призвела до голодомору.

Раніше ми повідомляли, добровольці не зможуть виграти війну: військовий пояснив, чому без мобілізації не обійтися.

Боєць "Азову" розкритикував українців за недостатню мобілізацію - детальніше на Знай.ua.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader