Путін намагається домогтися превентивних поступок від Трампа на переговорах, - ISW
Путін намагається домогтися превентивних поступок від Трампа на переговорах, - ISW

Путін намагається домогтися превентивних поступок від Трампа на переговорах, - ISW

Російський диктатор Володимир Путін частково досягнув успіху у відтягуванні відповіді на пропозицію щодо припинення вогню в Україні, підштовхуючи до превентивних поступок президента США Дональда Трампа

Зміст

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики нагадують, що Путін відхилив пропозицію про тимчасове припинення вогню проти України 13 березня і заявив, що припинення бойових дій "має бути таким, щоб привести до довгострокового миру й усунути початкові причини війни".

"Путін таким чином відкинув один із головних принципів американсько-української пропозиції – тимчасове припинення вогню передує офіційним переговорам про припинення війни. В американсько-українській пропозиції про тимчасове припинення вогню зазначалося, що США й Україна обговорювали повернення військовополонених, затриманих цивільних осіб і примусово депортованих українських дітей – усе це вимагатиме майбутніх переговорів із Росією", – йдеться у звіті ISW.

В Інституті зазначили, що американсько-українська пропозиція про тимчасове припинення вогню не згадувала переговори з Росією щодо української території, енергетичної інфраструктури чи активів. 

13 березня Путін також припустив, що він може зателефонувати Трампу, щоб обговорити питання, пов’язані з пропозицією про припинення вогню, такі як подальша здатність України мобілізувати сили й отримувати військову допомогу від партнерів і союзників – питання, зокрема, не включені до пропозиції про тимчасове припинення вогню між США й Україною, кажуть аналітики.

"Путін намагається змінити послідовність переговорів, щоб підштовхнути Трампа до превентивних поступок у питаннях, які не є частиною американсько-українського тимчасового припинення вогню, але є частиною військових цілей Росії. Прийняття цих російських вимог у контексті переговорів про негайне припинення вогню позбавить США й Україну цінних важелів впливу під час майбутніх переговорів щодо забезпечення тривалого миру в Україні", – наголошують в Інституті вивчення війни.

Аналітики також зазначили, що Кремль продовжує відкидати перспективу розміщення європейських миротворців в Україні, що суперечить позиціям США й України з цього приводу і перешкоджає встановленню стабільного, тривалого миру для припинення війни.

"Значна залученість Європи в післявоєнній Україні є критично важливою для будь-якого мирного врегулювання, що має на меті встановлення міцного миру в Україні. Потужна українська армія, забезпечена гарантіями безпеки, залишається найважливішою складовою сталого миру в Україні й стримування майбутньої російської агресії", – наголосили в ISW.

  • Президент США Дональд Трамп повідомив, що у вівторок, 18 березня, планує провести розмову з російським диктатором Володимиром Путіним щодо припинення війни в Україні, а також про території й електростанції.
  • Прессекретарка Білого дому Керолайн Левітт заявила, що "ми ніколи не були ближче до мирної угоди, ніж зараз", коментуючи анонсовану телефонну розмову Трампа з Путіним.
     


 

Теги за темою
Росія Володимир Путін Новини Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader
loader