Найвідоміший співробітник команди DOGE Ілона Маска раніше допомагав кіберзлочинцям
Найвідоміший співробітник команди DOGE Ілона Маска раніше допомагав кіберзлочинцям

Найвідоміший співробітник команди DOGE Ілона Маска раніше допомагав кіберзлочинцям

Найвідоміший співробітник команди DOGE Ілона Маска раніше допомагав кіберзлочинцям

"Юні генії" Маска, які отримали необмежений доступ до державних секретів, - допоможуть вони США чи занапастять?

Один із найвідоміших учасників команди DOGE, створеної Ілоном Маском, раніше підтримував групу кіберзлочинців, яка займалася торгівлею вкраденими даними і переслідуванням агента ФБР. Це з'ясувалося з цифрових записів, вивчених агентством Reuters.

Едвард Корістін - ключова фігура в групі DOGE, що має великий доступ до офіційних мереж США. Ця команда прагне радикально скоротити розміри американського уряду.

Раніше ЗМІ фокусувалися на віці Корістіна - йому лише 19 років - і його прізвисько «Big Balls», яке стало мемом у поп-культурі. Маск підтримав підлітка у своїй соцмережі X, заявивши: «Big Balls - це круто».

Ще 2022 року, будучи школярем, Корістін керував компанією DiamondCDN, що надавала мережеві послуги. Згідно з корпоративними записами і свідченнями колишніх співробітників, серед клієнтів DiamondCDN був сайт, пов'язаний із хакерською групою EGodly. Ці дані підтвердили аналітики DomainTools і Any.Run. Раніше зв'язок Корістіна з EGodly ніде не згадувався.

15 лютого 2023 року група EGodly подякувала DiamondCDN у своєму Telegram-каналі:

«Ми висловлюємо подяку нашим партнерам DiamondCDN за їхні захисні системи від DDoS-атак і кешування, які дають нам змогу безпечно розміщувати та захищати наш сайт».

Записи Reuters показують, що сайт EGodly - dataleak.fun - з жовтня 2022 до червня 2023 року був пов'язаний з IP-адресами, зареєстрованими на DiamondCDN та інші компанії Корістіна. Деякі користувачі, які заходили на цей сайт, бачили систему перевірки безпеки DiamondCDN. Компанія DiamondCDN була зареєстрована 2022 року. Згідно з архівними даними, на своєму сайті вона пропонувала «відмінні інструменти безпеки» і стверджувала, що не несе відповідальності за контент клієнтів.

Група EGodly не проявляла активності в Telegram протягом року.

А ось 2023 року EGodly заявляли, що перехоплювали телефонні номери, зламували поштові скриньки правоохоронців у Латинській Америці та Східній Європі, а також крали криптовалюту. На початку того ж року вони опублікували особисті дані агента ФБР, включно з його номером телефону, фото будинку та іншу інформацію.

Група також виклала аудіозапис розіграшного дзвінка на телефон агента, а потім - відео, зняте вночі, де невідомий їде повз його будинок у Вілмінгтоні (Делавер) і вигукує непристойності. Reuters не зміг підтвердити всі хвалькуваті заяви EGodly, але перевірив справжність відео, порівнявши кадри з реальним місцем. Колишній агент ФБР, який став жертвою переслідування, розповів, що EGodly привернула увагу правоохоронців через «сватінг» - неправдиві виклики поліції, що призводять до збройних рейдів за чужими адресами. Він відмовився розкривати деталі і не підтвердив, чи веде ФБР розслідування проти групи.

Зв'язок між Корістіном і EGodly поки залишається незрозумілим. Reuters не зміг визначити, як довго група користувалася DiamondCDN і чи платила за його послуги. В архівах сайту DiamondCDN зазначено, що компанія працювала як із платними, так і з безкоштовними клієнтами.

Деякі експерти вважають, що EGodly складається з професійних шахраїв. Однак їхні джерела вважали за краще залишитися анонімними, побоюючись помсти.

Навіть якщо співпраця Корістіна з хакерами була короткочасною, екс-заступник директора CISA Нітін Натараджан висловив стурбованість тим, що людина, яка співпрацювала з кіберзлочинцями, тепер має доступ до державних мереж:

«Усе це відбувалося зовсім недавно. З огляду на періодичність його діяльності та коло спілкування, це викликає серйозні питання.»

Сам Корістін не відповів на запити про коментарі. Команда Маска, яка формально називається «Департамент ефективності уряду» (але не є урядовою структурою), також проігнорувала питання про Корістіна. Офіційно він значиться «старшим радником» у Держдепартаменті та Агентстві з кібербезпеки (CISA). За словами чиновників цих відомств, його ім'я дійсно є в їхніх списках співробітників. Однак на LinkedIn Корістін називає себе «волонтером-стажистом сантехніка» в уряді США. Держдеп не відповів на запити, а CISA відмовилася від коментарів.

Нагадаємо, союзник американського президента Дональда Трампа мільярдер Ілон Маск і очолюваний ним Департамент урядової ефективності (DOGE) отримали наказ від федерального суддінадати широкий спектр записів, пов'язаних із роботою DOGE зі скорочення видатків і програм федерального уряду.

Рішення окружного судді США Тані Чаткен вимагає від Маска надати документи, пов'язані з роботою DOGE в рамках позову, поданого 14 генеральними прокурорами демократичних штатів. Позивачі стверджують, що Маск порушив конституцію, використовуючи повноваження, які можуть мати тільки затверджені Сенатом посадові особи. Суддя дозволила генеральним прокурорам штатів отримати від Маска документи для уточнення обсягу його повноважень - це дасть змогу з'ясувати, чи діяв мільярдер неконституційно настільки, що робота DOGE має бути припинена.

Джерело матеріала
loader
loader