Самовільне встановлення газового обладнання в успадкованому будинку: яке покарання може загрожувати
Самовільне встановлення газового обладнання в успадкованому будинку: яке покарання може загрожувати

Самовільне встановлення газового обладнання в успадкованому будинку: яке покарання може загрожувати

Самовільне встановлення газового обладнання в успадкованому будинку: яке покарання може загрожувати

Роз'яснення дали експерти.

В Україні заміну газових приладів можуть здійснювати лише сертифіковані фахівці. Побутові споживачі не мають права самовільно втручатися в роботу газового обладнання. У видання «ГазПравда» розповіли, яке покарання може загрожувати, якщо в успадкованому будинку попередні власники здійснили самовільну заміну або демонтаж газового котла та плити.

Чи загрожує штраф, якщо в будинку самовільно замінили газові прилади

Фахівці пояснили, що разом з майном людина успадкувала від попереднього власника будинку самовільно встановлене газове обладнання. Також є факт нелегального втручання у газову мережу та невідповідність технічної документації.

Відповідати за ці порушення, відповідно до Цивільного кодексу, доведеться спадкоємцю. До нього переходить обов’язок відшкодувати збитки, завдані спадкодавцем», – йдеться у повідомленні.

За словами експертів, у такому випадку слід звертатися до оператора ГРМ.

«У разі виявлення порушення перше, що очікує на власника помешкання – це припинення йому газопостачання. Як мінімум, до внесення змін про нове обладнання у проєктну документацію», – пояснили вони.

Ці зміни можуть бути оформлені двома способами:

  • виготовлення ескізу, яким доповнюється наявний проєкт. Ескіз потрібен, якщо газове обладнання замінили без зміни його функціонального призначення, потужності та системи димовідведення. Ескізи також виготовляють при переміщенні газових плит у межах кімнати, в якій вони встановлені за проєктом.
  • виготовлення нових технічних умов, застосовується на усі інші випадки. Тобто, якщо змінюється потужність, функціональне призначення обладнання та система димовідведення.

Фахівці зауважили, що окрім витрат на внесення змін у проєктну документацію, власнику домогосподарства можуть нарахувати штраф.

«Згідно з чинним законодавством, у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого підключення газових приладів, внаслідок якого їхня сумарна номінальна потужність перевищує діапазон обчислення лічильника газу, об'єму необлікованого природного газу рахують, виходячи з 70% граничних об’ємів споживання газу населенням з урахуванням усіх приладів споживача», – йдеться у повідомленні.

За словами експертів, такі граничні об’єми споживання значно перевищують норми споживання газу.

Фахівці також порахували приблизний максимально можливий штраф за самовільну заміну газового обладнання, при якому змінюється діапазон обчислення лічильника. Наприклад, для будинку з опалювальною площею 100 квадратів, де є газова плита та газовий котел (для опалення та водопостачання) і мешкає дві особи, розмір штрафу становитиме:

  • (100 кв.м * 11 м. куб./м кв. на місяць в опалювальний період + 2 особи * 18.3 м куб. людино-місяць)* 6 міс * 70% * 7.96 грн/куб.м = 54300 грн. 

Раніше ми писали, що може загрожувати побутовому споживачу, який перешкоджає проводити повірку лічильника газу.

Джерело матеріала