Сі Цзіньпін зустрівся зі світовими бізнес-лідерами, поки Трамп посилює торговельну війну
Сі Цзіньпін зустрівся зі світовими бізнес-лідерами, поки Трамп посилює торговельну війну

Сі Цзіньпін зустрівся зі світовими бізнес-лідерами, поки Трамп посилює торговельну війну

Сі Цзіньпін зустрівся зі світовими бізнес-лідерами, поки Трамп посилює торговельну війну

Пекін намагається демонструвати відкритість до бізнесу на тлі того, як США посилюють протекціоністські заходи.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін у п'ятницю, 28 березня, зустрівся в Пекіні з керівниками світових компаній, оскільки китайський уряд намагається залучити до співпраці іноземні фірми, чиї інвестиції можуть дати поштовх розвитку економіки й допомогти захистити її від загострення геополітичної напруженості, повідомляє Bloomberg.

На зустрічі з групою світових бізнес-лідерів Сі пообіцяв покращити доступ до ринків Китаю, намагаючись вплинути на настрої інвесторів, оскільки зростання тарифів підживлює невизначеність для економіки й міжнародної торгівлі.

Сі сказав більш ніж 40 керівникам компаній, що працюють у сфері фінансів, виробництва й технологій, що Китай вітає їхні інвестиції. Він також визнав, що геополітичні фактори, які назвав “відволікальними чинниками”, останніми роками вплинули на здатність вести бізнес із Пекіном.

“Ми запрошуємо всіх вас підтримувати з нами зв'язок. Іноземний бізнес є важливим учасником модернізації Китаю”, - сказав Сі, похваливши бізнес-лідерів за внесок у зростання Китаю та створення нових робочих місць. 

Кількість учасників цьогорічної зустрічі більш ніж удвічі перевищила кількість учасників минулорічного заходу, коли Сі зустрівся з близько 20 переважно американськими бізнес-лідерами, щоб зміцнити довіру до другої за величиною економіки світу. На відміну від 2024 року, лідер Китаю також запросив журналістів до зали, де виступив із промовою.

Це виглядає як спроба Пекіна продемонструвати відкритість у той час, як США за президентства Дональда Трампа посилюють протекціоністські заходи як проти супротивників, так і проти союзників, загострюючи дестабілізаційну торговельну війну.

У своїй промові Сі заявив, що напругу в китайсько-американських відносинах слід долати через діалог, і закликав компанії співпрацювати з Китаєм для підтримки глобального економічного порядку, завуальовано критикуючи “торговельні дії” адміністрації Трампа.

“Перекриваючи шлях іншим, ви зрештою заблокуєте власний”, - сказав Сі, закликавши компанії сприяти підтримці стабільних промислових ланцюгів і ланцюгів поставок.

Учасники зустрічі представляли компанії з США, Європи, Японії та Південної Кореї, і деякі з них поділилися думками, які, за словами Сі, китайський уряд “вивчить і розгляне”. Чиновники Китаю, що контролюють економіку, фінанси, торгівлю й національний розвиток, приєдналися до зустрічі, підкресливши важливість, яку Сі надав цій події.

Взаємодія Китаю зі світовими бізнес-лідерами підкреслює, що Пекін відкритий для бізнесу — на противагу більш протекціоністській політиці Трампа “Америка понад усе”.

Пекін також намагається показати себе прихильником приватного підприємництва.

Уповільнення економіки та зростання геополітичної напруженості негативно вплинули на привабливість інвестицій у Китай: торік зовнішні інвестиції в Пекін упали до найнижчого рівня за останні три десятиліття. Наступного місяця може з'явитися ще більше несприятливих факторів, коли США мають завершити перевірку дотримання Китаєм торговельної угоди, укладеної під час першого терміну Трампа, і запровадити дзеркальні мита “по всьому світу”.

Прем'єр Держради Китаю Лі Цян днями заявив, що Пекін готовий до “потрясінь”, оскільки уряд країни встановив амбітну мету економічного зростання на рівні близько 5% цього року. За оцінками економістів, для досягнення цієї мети Пекіну доведеться виділити трильйони юанів на стимулювання розвитку економіки, якщо тарифи зростатимуть.

 

Джерело матеріала
loader