"Не приручити тигра, гладячи його": Макконнелл розкритикував підхід Трампа до переговорів з РФ, побоюючись поступок Путіну
"Не приручити тигра, гладячи його": Макконнелл розкритикував підхід Трампа до переговорів з РФ, побоюючись поступок Путіну

"Не приручити тигра, гладячи його": Макконнелл розкритикував підхід Трампа до переговорів з РФ, побоюючись поступок Путіну

Колишній лідер республіканців у Сенаті США Мітч Макконнелл у четвер виступив із застереженням, що американські переговорники, які намагаються завершити війну в Україні, ризикують досягти угоди, що призведе до заголовка "Росія виграє, Америка програє". На його думку, така угода забезпечить лише "ілюзорний мир".

Як повідомляє The Hill, свої коментарі Макконнелл зробив у відповідь на нещодавні події, зокрема публічну критику президента Трампа на адресу українського президента Володимира Зеленського в Білому домі та заяву Кремля про те, що зміна зовнішньополітичного курсу адміністрації Трампа щодо війни "значною мірою збігається з нашим баченням".

"Коли американські посадовці заграють із супротивником за рахунок союзників... Коли вони висміюють наших друзів, щоб справити враження на ворога... Вони виявляють свою ганебну наївність", – заявив Макконнелл під час отримання нагороди "Зірка України", найвищої відзнаки Фундації "США-Україна". Він додав: "Якщо ми не змінимо курс, результат, до якого ми прямуємо сьогодні, є тим, якого ми найменше можемо собі дозволити: заголовок, що свідчить: 'Росія виграє, Америка програє'".

За його словами, це буде "ілюзорний мир, який руйнує довіру до Америки, залишає Україну під загрозою, послаблює наші альянси та підбадьорює наших ворогів". Макконнелл провів паралелі з невдалими спробами задобрити нацистську Німеччину перед Другою світовою війною, процитувавши попередження президента Франкліна Делано Рузвельта, що "жодна людина не може приручити тигра до стану кошеняти, просто погладжуючи його".

Мітч Макконнелл
Мітч Макконнелл

Він знову наголосив, що надання військової допомоги Україні є значно менш витратним, ніж втягування у війну в Європі. Макконнелл також поставив під сумнів, чи радники Трампа повністю віддані принципам військового стримування та "миру через силу". "Занадто багато з тих, хто використовує цей вислів – особливо серед радників президента – здається, не готові мобілізувати ресурси та національну волю, яких це вимагає", – зазначив він.

"Нам потрібно багато працювати на цьому фронті. 'Рішучість Заходу' вимагатиме, щоб ми справді стояли разом із Заходом. Замість того, щоб висміювати європейських союзників та партнерів, це означатиме розбудову сильнішого трансатлантичного альянсу", – аргументував Макконнелл.

Варто зазначити, що Дональд Трамп неодноразово критикував країни-члени НАТО за недостатні витрати на оборону, а члени його команди з національної безпеки, включаючи міністра оборони Піта Хегсета, зневажливо висловлювалися про військові можливості європейських союзників, називаючи їхню позицію щодо дій у Червоному морі "жалюгідною" та звинувачуючи у "халяві" за рахунок військової сили США.

Нагадаємо, лідер британської партії "Реформа Великобританії" Найджел Фарадж також висловив занепокоєння стосовно ходу американо-російських переговорів з питань завершення війни в Україні, попередивши, що Путін отримує "забагато" від цього процесу.

Теги за темою
Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader
loader