/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F3982a69248cedbfd93db10a0946db04a.jpg)
Звідки прилітають лелеки до України: орнітолог розповів, де знаходиться вирій
Ви дізнаєтеся:
Щороку лелеки долають тисячі кілометрів, щоб повернутися до рідних країв. Вони пролітають через різні країни, перетинають пустелі, гори та моря, долаючи безліч небезпек. Проте, завдяки природним інстинктам і витривалості, вони завжди знаходять дорогу додому.
Дослідники відстежують маршрути міграції лелек та визначають основні регіони, де вони зимують. Главред дізнався, звідки ж вони прилітають.
Основні маршрути міграції лелек
Лелеки, які гніздяться в Україні, здійснюють дві основні міграційні подорожі на рік: восени вони відлітають у теплі краї, а навесні повертаються додому. Орнітологи виділяють два головні маршрути міграції:
Більшість українських лелек використовує саме західний маршрут і зимує в Центральній і Південній Африці, пише кандидат біологічних наук Віталій Грищенко у виданні Пернаті друзі. Українські лелеки проводять зиму в таких країнах, як: Судан, Чад, Ефіопія, Кенія, Танзанія.
Тут вони знаходять багаті на їжу місцевості – савани, болота та річкові заплави. Основний раціон птахів складають комахи, жаби, дрібні рептилії та навіть дрібні гризуни.
Як лелеки летять в Україну
Лелеки повертаються до місць свого гніздування в Україні у березні-квітні. Вони, як правило, повертаються до тих самих гнізд, які використовували в попередні роки.
Лелеки – моногамні птахи, і пари часто зберігаються протягом багатьох років.
Їхній міграційний шлях пролягає через Близький Схід, Туреччину та Балкани. Шлях назад до України триває кілька тижнів і супроводжується багатьма труднощами:
Незважаючи на всі труднощі, лелеки успішно повертаються до своїх гнізд і щовесни тішать українців своїм поверненням.
Значення повернення лелек
Лелеки не тільки є символом весни, а й відіграють важливу екологічну роль. Вони контролюють популяцію гризунів і комах, тим самим сприяючи збереженню природного балансу. Крім того, їх повернення є своєрідним природним барометром – якщо лелеки масово повернулися, значить, весна буде теплою і стабільною.
Читайте також:
Хто такий Віталій Грищенко?
Грищенко Віталій Миколайович (18.10.1963, с. Мутин Кролевецького району Сумської області) — український орнітолог та природоохоронець, пише Вікіпедія. Отримав освіту у Київському державному університеті ім. Т. Г. Шевченка, спеціалізувався по кафедрі зоології хребетних, яку закінчив з відзнакою 1985 року.

