Гегсет брав дружину на конфіденційні зустрічі з іноземними військовими посадовцями — WSJ
Гегсет брав дружину на конфіденційні зустрічі з іноземними військовими посадовцями — WSJ

Гегсет брав дружину на конфіденційні зустрічі з іноземними військовими посадовцями — WSJ

Гегсет брав дружину на конфіденційні зустрічі з іноземними військовими посадовцями — WSJ

Зокрема, йдеться про зустрічі, де серед тем обговорення була підтримка України.

Міністр оборони США Піт Гегсет, який перебуває під пильною увагою на тлі нещодавнього скандалу з секретним чатом у Signal, приводив свою дружину, колишнього продюсера Fox News Дженніфер Гегсет, на дві зустрічі з іноземними військовими посадовцями, де обговорювалася конфіденційна інформація, повідомляє WSJ, посилаючись на джерела.

Одна із зустрічей, переговори на високому рівні в Пентагоні 6 березня між Гегсетом і міністром оборони Великої Британії Джоном Гілі, відбулася в чутливий момент для НАТО, через день після того, як США заявили, що припиняють обмін розвідувальними даними з Україною. За словами джерел видання, група, яка зустрічалася в Пентагоні, в тому числі, серед учасників був адмірал Тоні Радакін — глава Штабу оборони Великої Британії, обговорювала обґрунтування цього рішення США, а також майбутнє військове співробітництво між двома союзниками. 

Міністр оборони може запросити будь-кого на зустріч із колегами, але списки учасників зазвичай ретельно обмежуються тими, хто повинен бути присутнім, і, за словами представників оборонного відомства й людей, знайомих з перебігом зустрічі, учасники, як правило, повинні мати допуск до секретної інформації, зважаючи на делікатний характер обговорень. Часто біля місця проведення зустрічей стоїть охорона, щоб не допустити непроханих відвідувачів.  

Дружина Гегсета не є співробітницею Міністерства оборони США. Нерідко дружини високопосадовців мають низький рівень допуску до секретної інформації, але представник Пентагону відмовився повідомити, чи є він у Дженніфер Гегсет. Дружина глави Пентагону не відповіла на прохання про коментар.

Дженніфер Гегсет також була присутня на зустрічі минулого місяця в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, де представники оборонних відомств країн Альянсу обговорювали підтримку України. Брат Гегсета Філіп також подорожував з главою Пентагону під час офіційних візитів.

Брюссельська зустріч, яка відбулася в кулуарах лютневої конференції міністрів оборони НАТО, була зібранням Контактної групи з питань оборони України - сформована колись США група з близько 50 країн, яка періодично збирається для координації підтримки Києва. За словами офіційних осіб, під час дискусій за зачиненими дверима національні представники зазвичай надають конфіденційну інформацію, наприклад, про те, яку допомогу передали Україні — дані, які вони не хочуть оприлюднювати. 

Деякі іноземні учасники зустрічей не знали, хто така Дженніфер Гегсет. Інші були здивовані її присутністю, але продовжували роботу, не висловлюючи заперечень. Невідомо, чи вплинула її присутність на те, що обговорювалося на обох зустрічах.

Члени Конгресу США від обох партій висловили занепокоєння щодо поводження Гегсета з секретною військовою інформацією після того, як стало відомо, що він та деякі  інші чиновники адміністрації США використовували груповий чат у Signal, до якого випадково додали журналіста, для обговорення ударів по хуситах у Ємені. 

Сенатор-республіканець Роджер Вікер, голова комітету з питань збройних сил, і сенатор Джек Рід, провідний демократ у цій групі, надіслали листа з проханням до генерального інспектора Міністерства оборони розпочати розслідування щодо інциденту з чатом. 

Високопосадовці Міністерства оборони США час від часу беруть своїх дружин в офіційні поїздки й на урочисті заходи. На пресконференції під час зустрічі в межах НАТО в Брюсселі Гегсет заявив журналістам, що дружина приєдналася до нього і “зустрічалася з сім'ями американських військовослужбовців” у Бельгії та Німеччині.

Але, за словами чинних і колишніх посадовців оборонного відомства, це рідкість, коли такі “приватні особи” беруть участь у нарадах з питань національної безпеки.

“Коли ви зустрічаєтеся з міністрами або високопосадовцями НАТО, ці зустрічі майже завжди включають делікатні розмови про безпеку. Якщо ви збираєтесь обговорювати надсекретні питання національної безпеки, ви повинні бути дуже вибірковими. Наскільки людина, яку ви запрошуєте, має до них відношення?”, - сказав колишній міністр оборони США республіканець Чак Хейгел.

“Мені цілком зрозуміло, що ваша історія буде сповнена неточностей і не буде написана добросовісно”, - заявив прессекретар Міністерства оборони Штатів Шон Парнелл у відповідь на запит WSJ про коментар.

Представники НАТО і Міністерства оборони Британії відмовилися від коментарів.

Другий член сім'ї Гегсета також активізує свою роль. Молодший брат глави Пентагону Філіп Гегсет — продюсер подкастів для консервативного аналітичного центру Hudson Institute, нещодавно приєднався до Міністерства внутрішньої безпеки у ролі “зв'язкового” з Міністерством оборони, сказала представниця Пентагону Кінгслі Вілсон.

Філіп і Піт Гегсет разом їздили до Гуантанамо минулого місяця і зустрічалися з ірландським бійцем змішаних єдиноборств Конором МакГрегором у Пентагоні в березні. За словами Вілсона, Філіп зараз разом з Гегсетом відвідує американських союзників в Азії.  

І Дженніфер Гегсет, і Філіп Гегсет були майже постійними супутниками Гегсета під час його суперечливого процесу затвердження на посаді міністра оборони. 

Деякі сенатори були здивовані тим, що Гегсет запрошував Дженніфер сидіти поруч з ним на їхніх приватних зустрічах, через це було незручно ставити запитання про звинувачення у зраді та сексуальних злочинах на той час ще майбутнього глави Пентагону.

За попередньої адміністрації президента США Дональда Трампа Майк Помпео потрапив під пильну увагу через свою дружину Сьюзан Помпео, коли очолював Центральне розвідувальне управління, а згодом Державний департамент. Сьюзан Помпео брала участь у деяких заходах ЦРУ, обіймала почесну посаду в раді, що підтримує членів сімей співробітників агентства, і часто працювала поруч із чоловіком в офісі ЦРУ. Вона також делегувала деяку роботу співробітникам Державного департаменту від імені свого чоловіка.

Після скандалу з секретним чатом посилилася увага до поводження високопосадовців Трампа з секретною інформацією. Виявлення того, що високопосадовці адміністрації не лише обговорювали в Signal військовий удар по Ємену, але й випадково додали до чату головного редактора The Atlantic журналіста Джеффрі Голдберга, шокувало істеблішмент національної безпеки США. 

Трамп, на тлі інциденту, публічно підтримав радника з національної безпеки, висловивши впевненість у своїй команді. Адміністрація Трампа заперечує, що в чаті обговорювалась секретна інформація. Тим часом активізувалися заклики до розслідування розголошення конфіденційної інформації про національну безпеку в додатку Signal, через побоювання, що інцидент може мати серйозні наслідки.

Джерело матеріала
loader
loader